Oklahoma
 

ABD'nin eyaletlerinden biri olan Oklahoma City'nin başkenti Oklahoma City'dir. Ülkenin 27.Büyük eyaleti olan Oklahoma en kalabalık yerli nüfusa sahiptir.Balina avlanmanın yasak olduğu eyalet olmasıyla da ünlüdür.

Gezilebilecek Yerler

Şehirin en hızlı büyüyen eğlence bölgesi ve turistik alanı olarak gösterilen Downtown da yer alan Bricktown konum olarak şehirin kuzey tarafında yer almaktadır.Oklahoma şehir müzesinin yanı sıra , dünyada Chihuly büyük cam toplama ve canlandırma tiyatrosu ile 7 katlı botanik kent parkı ile Myriad Gardens şehirin önemli görülebilecek yerleridir. Şehir müzesinin kuzeyinde Oklahoma Ulusal anıtı ve ve müzesi yer almaktadır.Şehrin turistler açısından en çok ziyaret edilen bölgesidir.Oklahoma da ki Memorial Müzesi belli bir ücret karşılığında ziyaret edilebiliyor ancak dışarda yer alan Açık Sembolik Anıt ücretsiz ve günün 24 saati açıktır.

Kültür ve Eğlence

Oklahoma kültürünün en çarpıcı örnekleri Milli Kovboy ve Batı Miras Müzesidir.Şehirde en gözde mekan burasıdır ve Vahşi Batı geçmişi ile övünülmektedir.Myriad Botanik Bahçeleri altı kıtadan yetiştirdiği binin üstünde bitkiler ile ziyaretçileri buraya çekmektedir.Islak ve Kuru dağları, sırasıyla yağmurlu ve kuru tropikal bölgelerinde yer alan orkide,begonyalar ve kızıllar Kristal Köprüsünde sergilenmektedir.Müzikaller Oklahoma şehri için bir gurur kaynağıdır.

Yeme İçme

Oklahoma da yemek olarak Amerika kültürüne bağlı olduğu için ağırlık olarak fast food tüketilmektedir.Bunun dışında şehirin merkezinde barbekü ve pizza restoranları bulunmaktadır.Kısacası yemek olarak sorun yaşamayacağınız bir bölgedir .Hemen hemen her türden kişiye hitap edebilecek yemek tatları bulunmaktadır.Arap,Hint ve Meksika Mutfağından da seçme yemekler bulabilirsiniz.

Alışveriş

Şehir merkezinde çeşitli alışveriş merkezleri bulunmaktadır.Bunun yanında şehirdeki outlet mağazalarında fiyat olarak uygun bulabileceğiniz her türden hediyelik eşyalar bulunmaktadır. Genel olarak şehri temsil eden kupa,polar ve şapkalar popülerdir.Şehrin takımı NBA'de yer aldığı için basketbol formalarına talep fazladır. 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim