KoloradoKolorado ; Abd'nin orta batı bölgesinde yer alan en yüksek eyaletidir. Kışların soğuk ve karlı geçtiği yazların ise serin ve kuru geçtiği kolorado'nun başkenti Denver'dır.

Gezilebilecek Yerler

Kolorado da doğal hayatı seviyor ve safari,trekking gibi aktiviteleri tercih ediyorsanız bu destinasyonda bunların hepsini bulabilir ve yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz. Bunun yanında arzu edenler Denver hayvanat bahçesi ve Denver Botanik bahçelerini gezerek doğaya hayran kalabilir.Seven falls ,Kolorado tepeleri,pikes bahçeleri ve Fort Collins de yer alan bira üretim alanları ile old town da yer alan restoran ve dükkanlar son derece populerdir.

Kültür ve Eğlence

Kolorado müzik,dans,tiyatro ve görsel sanat organizasyonlarında son derece popüler ve yenilikçidir.Şehrin birinci sınıf müzeleri arasında yer alan; Denver Sanat Müzesi ,Kolorado Springs Güzel Sanatlar Merkezi ve Çağdaş Sanat Müzesi büyük el sanatları ve festivalleri sayesinde şehrin cazibesini ortaya koymaktadır ve her yıl milyonlarca turist buraya akın etmektedir. Kolorado'nun ünlü sanat etkinlikleri Boulder Colorado Shakespeare Festivali'nde,Aspne Müzik Festivali,Vail Uluslararası Dans Festivali, Breckenridge Müzik Festivali ve Steamboat Spring Müzik festivalidir.Doğal ortamın üstüne bu tür etkinlikler Kolorado'yu en iyi popüler yer yapmaktadır.

Yeme İçme

Kolorado yemekler açısından çeşitlilik gösterir. En ünlü denenmesi gerekenler Texas usulü barbekü, italyan pizzasıdır. Ancak meksika kültürünün de izlerini taşıdığı için meşhur meksika tako'ları ve thai mutfağından da seçmeler bulabileceğiniz bir alandır. Şehir merkezine ilerledikçe restoranlar daha da lüks hale gelicektir ve fiyatlar biraz değişecektir.

Alışveriş

Son moda ile ilgili ve nadir antika eşyalar arıyorsanız Colorado eşsiz alışveriş mekanları ile sizlere birçok alternatif sunmaktadır.Seçkin butikler ve marka isimleri şehir merkezindeki alışveriş merkezlerinde bulabilirsiniz. Takı, giyim, koleksiyon , sanat ve hediyelik eşyaları kolayca bulabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim