New JerseyAbd'nin en küçük eyaletlerinden biri olan New Jersey , Newyork, Pennsylvania ve Delaware ile komşudur.Şehirin büyük bölümü yeşilliklerle kaplıdır ve birçok ormanı barındırması sebebiyle Bahçe Eyalet adını almıştır.Eyalet  Atlantic City gibi sahil yerleşimleri ile de turizm gelirleri sıralamasında 5.sıraya yerleşmiştir.

Gezilebilecek Yerler

New Jersey park ve orman bakımından zengin bir eyalettir. 40'a yakın park ve 11 orman bulunmaktadır.Özgürlük Anıtı'nın ve Ellis adasının yakınında ki Hudson Nehrinin kıyılarında yer alan Liberty State Park, Manhattan'ın mükemmel manzarasını seyretme imkanı sağlar.Bunun yanında görülmesi gereken ilginç yerler arasında Palisades Interstate Parkı, Delaware Water Gap Dinlenme Alanı,Morristown Milli Tarih Parkı, Lambert Kalesi, Edison National Historic Site ve Allaire State Park'ın daki Allaire Köyüdür.

Kültür ve Eğlence

New Jersey kültür ve sanat anlamında çeşitlilik gösterir.Küçük bir Türkiye olarak kabul edilen New Jersey'de her yerde Türk insanına rastlamak mümkündür.Klasik ve Popüler Müzik organizasyonları, opera, bale ve profesyonel eğlenceler Garden Eyalet Sanat Merkezinde yaz boyunca sergilenmektedir.McCarter Tiyatrosu tiyatro geleneğine bağlı olarak Princeton Üniversitesinde faaliyet göstermektedir.New Jersey'in diğer müzeleri; Trenton'daki Newark Müzesi , Montclair Sanat Müzesi , New Jersey State Müzesi,American Labor müzesi ve Ocean City tarihi müzesidir.

Yeme İçme

Yemek kültürü olarak bizim Türk kültüründen de izler taşıyan New Jersey'de marine edilmiş biftek ve deniz ürünleri tercih ediliyor.Bunun yanında tabiki de günümüz yiyeceği fast food ve pizza da yer alıyor ama restoranlara gittiğinizde seçenekler et yada balık olarak çeşitleniyor. Popüler yiyeceği arasında Pizza dilimi içine sarılmıs sosis yer almaktadır,New Jersey'de hemen her öğünde tercih edilen bir atıştırmalıktır. New Jersey Hudson nehrinin etkisiyle Küba kültürünün etkilerini taşımaktadır.Siyah fasulye ve pilav da burada sık sık görülen yiyecekler arasındadır.

Alışveriş

New Jersey 'de alışveriş için her kesime hitap edecek alternatif çeşitler bulunmaktadır.Ufak sokak pazarlarından,indirimli outlet mağazalarına kadar bunun yanında lüks butikleri ve mağazalarıyla insanı etkileyen bir yerdir.Şehirde Jersey Gardens 200'den fazla outlet mağazası ile en popüler yerdir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim