KansasKansas ; 450 bin civarında nüfusu ile hızla gelişmekte olan ABD'nin eyaletidir. Missouri eyaletinde Saint Louis ile birlikte en büyük şehirdir.Kansas şehri Missouri Nehri'nin yakınında kurulmuş olup 1838'de hukuki hüviyetini kazanmıştır.

Gezilebilecek Yerler

İnanılmaz mağazaları, büyük restoran ve çeşmeleriyle ünlü Kansas City'de gezilecek yerler fazlasıyla ilginizi çekecektir.Dünyaca ünlü Nelson-Atkins Müzesi Kansas'ın en değerli hazinelerinden biridir.Sergilenen koleksiyonlarda 2000'den fazla antik Mısır heykelleri ve Japon koleksiyonları bulunmaktadır.Kansas city Hayvanat bahçesinde ise 900 hayvan ve 200 dönümlük arazisi ile size eğlenceli anlar yaşatacaktır. Şehrin kütüphanesine ismini veren ABD'nin 33. başkanı Harry s.Truman Başkanlık Kütüphanesi hem bir araştırma hemde görüntü toplama ve siyasi karikatür sergisi ile büyük bir koleksiyona sahiptir.Kansas'ın hemen doğusunda bulunan Powell Gardens inanılmaz tarih geçmişiyle, barındırdığı bitki ve çiçekler ile güzel bir botanik bahçesidir. Özgürlük anıtı ve I.Dünya Savaşı Müzesi de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Kültür ve Eğlence

Kansas'da insanlar Organize Müzik Festivalleri ve Müzik Konserleri ile bu festivalleri çoşkulu bir şekilde kutlamaktadırlar.Bu festivallerin arasında Country Stampede Müzik Festivali çok önemli.Her sene haziran ayı sonunda yapılmaktadır.200 Bin'den fazla müzik tutkunu ve birçok ünlü sanatçı mevcut Country Müzik ve Klasik rock müzik türlerini kutlamak için bu festivallere katılmaktadır.Buraya katılan şarkıcılar arasında Taylar Swift,Tim Mcgraw,Miranda Lambert,Keith Urban vardır.Bu festival öncelerde 2 gün sürüyordu ancak daha sonra artan popülaritesi için 4 güne çıkarılmıştır.

Yeme İçme

Şehrin hemen her yerinde restoran ve kafeler mevcuttur.Bu restoranlar; grill yapanlar, sosisciler ve bizdeki kendin pişir kendin ye tarzı restoranlardır.Ancak porsiyon olarak bize göre baya doyurucu büyüklükte olan etleri acılı baharatlarla karıştırıp sunumunu yapmaktadırlar.Kansas city kendi stili biftekleri ve barbeküleriyle isim yapmıştır.

Alışveriş

Kansas city gerçekten alışveriş severler için çok popüler bir yerdir.İlk açık hava alışveriş merkezi burada yapılmıştır.Kansas en muhteşem mağazaları,butikleri,harika dükkan ve mağazaları ile sizlere keyifli bir alışveriş sunacaktır.Country Club Plaza Kansas efsanevi alışveriş merkezlerinden biridir, alışveriş,yemek ve ihtiyacınız olan herşeyi bulabileceğiniz eğlenceli bir yerdir.Kansas'ın en büyük kapalı alışveriş merkezlerinden biri olan Oak Park Alışveriş merkezi ise 187 özel mağazası ile size çok çeşitli alternatifler sunmaktadır. Zona Rosa ise Kansas'ın açık hava alışveriş merkezidir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim