Cancun AdasıMeksika'nın güney kesiminde Quintana Roo eyaletinde yer alan tatil kentidir.Cancun kentinin kapladığı kıyı kesiminde sayısız beyaz kumlu plajları, palmiye koruları ve mercan kayaları bulunur.Eyalet güneyindeki ormanlar yıllık yağışı çektiğinden kentte yağmur hemen hemen hiç görülmez.

Geziniz & Görünüz

Isla Mujeres; Ay tanrıçalarının yurdu sayılan ve 16.yüzyılda 'Island of Women' olarak anılan bu ada Cancun'a feribotla 20 dk uzaklıkta ve adeta cenneti anımsatıyor.Maya tapınağı ; maya kültüründe önemli bir yer tutan Ixchel tanrıçası'na adanan tapınakta birçok kadın figürü sergilenmektedir.Postklasik döneme ait maskeler ve takıların bulunduğu Museo Inah da görülmeye değer yerler arasında. Playa Langosta bölgesi oteller bölgesinde kuzeyinde yer alan harika plajıyla çok çekicidir.Maya kalıntılarına dokunulmadan korunmuş yüzme tünelleri,botanik bahçeleri ve tarihi maya tiyatrosu sunulan şov ve gösterilerle her kesime hitap ediyor.Dünyanın yedi harikasından biri seçilen ve içersinde birçok eski kalıntıların olduğu El Castillo piramiti muhteşem görünümüyle sizi etkileyecektir.Kısacası Cancun adası su parkları, plajları ve doğa turlarıyla büyüleyici bir destinasyondur. İsterseniz günübirlik turlarla ada gezilerine de katılabilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Gündüz eğlencesi ve aktiviteleriyle sizde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Cancun geceleri ise çok yoğun yaşanmamaktadır. En hareketli yerler otel barlarıdır, gece hayatı bu barlar çevresinde yoğunlaşmıştır. Meksika birçok şehir gibi müze,galeriler,tiyatro gibi kültürel aktiviteler sunuyor. En popüler etkinliklerden biri Meksika Ulusal Folklorik Bale Meksika tarihine adanmış gösteriler sunar.Diğer bir seçenek ise Cancun Hotel Zone 'da ki Kongre merkezidir.Konuklar gösteri, açık bar  ve meksika yemeklerini tattıktan sonra geleneksel ve modern dans gösterilerini izleyebilirsiniz.

Yeme İçme

Meksika mutfağı'nda yeme alışkanlığı bölgelere göre değişiklik göstermektedir.Mısır,acı biber ve balık ülkenin her yerinde yenmektedir. Mısır Meksika mutfağı'nın  en temel besin maddesidir. Meksikalılar mısır unundan yapılan Tortilla ekmeği yerler, genelde ekmek içine balık,tavuk veya et koyup sararak yemektedirler.Acı biberler Meksika mutfağında hemen hemen bütün yemeklere konulmaktadır.En önemli öğünleri öğlen yemekleridir.Genellikle çorba,pirinç,et, sebze ve meyve tercih ederler, akşamında ise hafif atıştırıcılarla günü geçirirler.

Alışveriş

Cancun adasında alışveriş için istediğiniz ürünleri kolayca bulabileceğiniz alışveriş merkezleri çoğunluktadır.En büyüğü ve önemlisi Kukulcan Plaza'dır. Gümüş,takı koleksiyonlarının yanında dünyaca ünlü markalara da ulaşabilirsiniz.Bunun dışında yerel pazarlarda Meksika'ya ait eşyalar bulabilir ve hediyelik olarak da alabileceğiniz fazlaca irili ufaklı meksiya kültürüne özel eşyalar vardır.Fiyat olarak da çok pahalı olmayan hediyelikleri alırkende pazarlık payının da olduğunu unutmayınız.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim