MykonosEn çok ziyaret edilen Yunan adalarından Mykonos çılgın gece yaşantısı,sabaha kadar süren partikeri,birbirinden güzel plajları ve büyüleyici adalarıyla turistler tarafından seçilen popüler bir destinasyondur.Beyaz renkli sokakları ve küp şeklindeki evleriyle tam bir Ege adası olan Mykonos özgürlükler adası olarak bilinmektedir.

Geziniz & Görünüz

Adından da anlaşılacağı gibi Venedik’i andıran “Little Venice” görmeniz gereken yerlerden bir tanesidir. Burası barlarıyla ve sabaha kadar süren eğlenceleriyle çok ünlüdür.Ardından Kale Tepesi , Vanis Değirmeni ve Panapia Kilisesi diye sıralayabiliriz. Aro Mera Köyü ise , kalabalıktan kaçmak isteyenler için Mykonos adasının doğusunda yer alan sessiz sakin bir köydür ancak bilindiği gibi Mykonos, plajları ile çok ünlüdür.Görmeniz gereken en iyi plajlar arasında ise, Paradise,Super Paradise,Agrari ve Elia yer almaktadır.

Kültür ve Eğlence

Yunanistan, Helen kültürünün etkisi altındadır ve beşbin yıllık bir tarihe sahiptir.Mykonos adası,tüm Dünya sosyetesinin en uğrak adası olup, gece hayatı,eğlenceleri, alışverişinin haricinde dalışla uğraşanlar için de tercih edilen bir adadır.

Yeme İçme

Mykonos yemek kültürü Türk kültürüne yakın izler taşımaktadır.Popüler restoranlarında otantik lezzetler bulmanız mümkündür.Mezeleri özellikle önerilmektedir. Kıyıdaki kaliteli restoranlarda çorba,balık ızgara ve ahtopat spesiyalleri sunulmaktadır.Filipis Mykonos adasının en popüler mekanlarından biri. Fiyatlar biraz yüksek ama lezzet için denenebilir.Harika bahçe ortamında yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Alışveriş

Mykonos'ta alışveriş yaparken yunan kültürüne hayran kalacaksınız.Kendi geliştirdikleri el işleri ve el sanatları ile sizi büyüleyecektir.Bunların yanında Mykonos'ta marketler,giyim mağazalarıda bulunmaktadır.Eğer altın,mücevher bakıyorsanız Noufaro Jewelry ve Rousounelos'a göz atmalısınız..Scala Shop Galeri'de Mykonos'un en büyük galeri marketlerinden biridir ve gece geç saatlere kadar açıktır.Dünyanın en ünlü markaları Hora'da ki mağazalarda satılmaktadır.Ek olarak keten ve dantel perdeler de en çok satılan eşyalardır.Kuyumcular da eski Bizans takı kopyaları,galeriler de antik objeler ve Antik Yunan Desen motifli halılar yer almaktadır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim