FloridaFlorida Amerika’nın eyaletlerinden biri olup, başkenti Tallahasse’dir. Florida’nın en önemli nehirleri, St. John's, Apalachicola ve Suwannee’dir. Orlando , Miami ve Fort Lauderdale  ise Turizm sektörünün en yoğun olduğu şehirleridir.

Geziniz & Görünüz

Başlıca sayılabilecek görülmesi değer yerler arasında West Palm Beach , Fort Lauderdale , Tampa , Sarasota gelir. Florida Disney Parkları ile meşhurdur , parklar ise,Walt Disney World , parkları ise, Magic Kingdom Park , Epcot , Disney-MGM Studios, Disney's Animal Kingdom , Blizzard Beach , River Country , Typhoon Lagoon Disney's Fort Wilderness Campground , Pleasure Island’dır.

** Universal Studyolarında Rooler Coasterlar’a binebilirsiniz,
** Sea World  Florida , deniz hayatı hakkındaki bilgilerinizi arttırabileceğiniz bir parktır,yunusları besleyebilir,kutup ayıları ve balinaları  görebilirsiniz,
** Wet and Wild , parkın içinde su kayaklarını bulabilirsiniz, su oyunları bulunmaktadır,
** Old Town nostalji parkıdır, eski Amerikan arabalarına meraklıysanız görebilirsiniz,
** Splendid China ise  minyatür Çin yapısını sergilemektedir.

Kültür Eğlence

Eyaletin kendi yerleşik tiyatroları bulunmaktadır , Florida Philarmonic Orkestrası şehrin en iyi orkestrasıdır. Florida’nın en meşhur sinema salonu ise Tampa Theathre’dır.Eğlence için tavsiye edebileceğimiz yerler arasında aşağıdaki mekanlar bulunmaktadır. “Coliseum Balo salonu”, country tarzında dans etmek isteyenlere , Daytone sahilindeki “Razzles” yüksek enerjili müzik sevenlere ve Fort Lauderdale’deki “Cheers “ ise rock severlere uygundur.

Yeme İçme

Bölge, biftekle meşhurdur,fast foodl'ar her zaman her yerde bulunmaktadır.Tatlıyı sevenler her türlü şekerleme  çeşidini bulabilirler.

Alışveriş

Dükkanlar haftaiçi 10.00 ile 18.00 saatleri arası açık olup , lüks magazalar  geç saatlere kadar açıktır.Florida; kot pantolonlar,spor ayakkabılar,güneş gözlüklerinden tutup,küçük ev aletlerine kadar bir çok ucuz eşyalar alabileceğiniz bir yerdir,tek dikkat edilmesi gereken şey Amerika dışında elektrikli eşya çalıştırmak isterseniz transformatöre ihtiyaç duyacağınızdır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim