EkvatorPeru ve Kolombiya arasında yer alan ve sıradışı coğrafi özellikleri ve doğal güzellikleri  ile ön plana çıkan bu küçük ülke, iyi yapılanma ve küçük olmasının avantajıyla gezilmesi kolay olduğu için ve tüm dünyadan turların uğrak noktası haline gelmiştir. Ülke, yağmur ormanlarından volkanlara, Amazonlar'dan Pasifik kıyılarına kadar çok farklı coğrafi ve doğal koşulları barındırmaktadır.

Geziniz & Görünüz

Ülke Costa, Sierra ve Oriente adı verilen 3 bölgeye ayrılır. Bu bölgelerin hepsi birbirinden farklı coğrafi özelliklere sahiptir. Aynı zamanda Galapagos adaları da Ekvator’a bağlıdır. Başlı başına bir turizm kenti olan ve UNESCO Dünya mirasları listesinde olan başkent Quito da, mükemmel lokasyonu ve sunduklarıyla çok ilgi çekicidir. Ayrıca Cuenca, Guayaquil  gibi küçük şehirlerde daha çok otantik atmosfere sahiptir. Şehirlerde gezerken, ülkenin sahip olduğu tarihi miras sizi büyüleyecek. Ekvator’da pek çok doğal park bulunur ve dünyanın en zengin kuş gözlem merkezlerindendir. Ayrıca Galapagos’ta ki hayvan çeşitliliği ile eko turistlerin uğrak yeridir. Ülkenin sahip olduğu en önemli özellik ise adının da geldiği Ekvator çizgisinin üstünde yer almasıdır. Burada bulunan müzede Dünya’nın merkezindeki manyetik alan sayesinde meydana gelen çok ilginç olaylara şahit olacaksınız.

Kültür ve Eğlence

Ülkenin başkenti Quito, aynı zamanda kültür ve eğlencenin de başkentidir. Gece hayatı ve yemek imkanları ile Quito ve Guayaquil öne çıkmaktadır. Quito’nun modern yüzü ile küçük şehirlerin otantik havası çok ilgi çekicidir. Ülkede pek çok müze bulunmaktadır. En önemlileri Banco Central yani Merkez Bankası Müzesi  ve Mitad del Mundo ve Intiñan Güneş Müzesi’dir.  Ayrıca sanat galerileri,  katedraller, cafeler ve restoranlar, lüks mağazalar ile kaplı La Plaza Grande meydanı ülkenin veQuito’nun en önemli modern bölgesidir. İçerisinde bulunan gerçekleşen sergiler, ve kültürel etkinlikler ile Başpiskoposluk Sarayı ise çok ilgi çeken bir kültür ve turizm alanıdır. Ülkede Tiyatro ve sahne sanatlarının da çok önemli bir yeri vardır. Ayrıca Quito'da gece hayatı için pek çok alternatif mevcuttur. En önemlileri Reina Victoria, Calama, Juan Leon Mera ve Pinta Rebuplica Meydanı, Mariscal Sucre ve Guapulo bölgeleridir.

Yeme İçme

Ekvator’da yemek çok önemli bir kültürdür ve büyük yere sahiptir. Farklı coğrafi özelliklere sahip olan Ülke mutfağını tropikal meyveler, deniz ürünleri ve kırmızı et oluşturmaktadır. Özellikle peynir, patates ve et kullanılarak özel yemekler hazırlanmaktadır. Başkent Quito’da hem yerel hem de dünya mutfağından örnekleri en çok Başpiskoposluk sarayında hem de La Plaza Grande de bulmanız mümkün. Diğer şehirlerde ise daha çok yöresel mutfaktan örnekler bulabilirsiniz.

Alışveriş

Cuanca ve Guayaquil şehirlerinde el yapımı hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Daha çok kızılderililerin karakteristik özelliklerine ait ürünler bulmanız mümkün. Başkent Quito’da bir Avrupa şehrinden farksız lüks ve pahalı butikler ve dünya markalarının satıldığı dükkanların yanında yerel halka ait küçük dükkanlar da ilgi çekmektedir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim