İsveçBaşkenti Stockholm olan ve su üzerindeki şehir olarak bilinen İsveç, Finlandiya ile Norveç arasında bulunur.Para birimi İsveç Kronu olup , nüfusu yaklaşık 9 milyon’dur.

Geziniz & Görünüz

Stockholm ,muhakkak görmeniz gereken bir şehir olup, Aurora Boleris denilen bölgesinde  kuzey ışıkları bulunmaktadır ve kuzeye doğru ilerledikçe de günün daha da uzadığını,neredeyse 24 saate çıktığını görebileceksiniz. Uppsala , Oresun,Malmö ve Vizbi Adası da görmenizi tavsiye edeceğimiz yerlerin arasında yer almaktadır. Aynı zamanda İsveç’in kuzeyinde bulunan Buz Oteli’de popülerliği ile turistler tarafında ilgi görmektedir. Bu otel her sene kış ayında inşa ediliyor ve bahar ayında eriyor ve kışın tekrar inşa ediliyor.

Kültür  Eğlence

Stockholm’da sene boyunca bir çok sayıda kültürel etkinlik ve festival düzenlenmektedir. Şehir tiyatrolarıyla oldukça ünlüdür; Stockholmstadsteater, Folkoperan, Moderna dansteatern, Chinateatern, Göta Lejon, Mosebacke ve Oscarsteatern önemli tiyatrolarıdır. Eğlence merkezlerinden bahsetmek gerekirse , Gröna Lund ,Djurgarden adasının üzerinde kurulu olan bir eğlence merkezi olup, burada otuzdan fazla lokanta bulunmaktadır.

Yeme  İçme

Stockholm’da fast food çok revaçta olsa da şehir de  Asya,İtalya,Fransa,Türk , Yunan , İskandinavya,İspanyol ve Orta Doğu  mutfaklarına çok sık rastlanmaktadır. Finnerodja'nın çileği, Norrland'in patatesi, ahududu ,somon kendilerine has bir tat içermekte olup,şehire özgü dereotunun tadına bakmalısınız.

Alışveriş

Cam ürünleri oldukça ünlü olan İsveç’te bir çok alışveriş merkezleri , mağazalar,kapalı çarşılar,hediyelik eşya satan dükkanlar bulunmaktadır. Kentin en önemli mağazası sadece yayalara ayrılan bir caddede ( Drottninggatan) bulunan Ahlens City’dir.Södermalm’da bir çok sanat galerisi bulunmakta olup,antika,giysi veya müzik aletleri alacaksanız Vasastaden ve Södermaml’ı tavsiye edebiliriz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim