PortlandPortland Oregon eyaletine bağlı hispanic kökenli nüfusun yoğun olarak yaşadığı bir eyaletdir.Abd'nin nüfus bakımından 29.büyük şehridir.Portland'da yiyecek içecek ve giyim dahil hiçbir üründen vergi alınmamaktadır.Bu tüm Oregon eyalet sınırları içinde geçerlidir.

Geziniz & Görünüz

Portland eğlence açısından farklı seçenekler sunmaktadır. Gölete karşı çay içerbilirsiniz.Dünyanın en büyük gül yetiştirme alanı olan Uluslararası Gül test Bahçesi'nde her türden gül ve egzotik çiçekleri görebilirsiniz. Bot ile Willamette Nehri'nde geziye çıkabilirsiniz.Şehrin etrafını Streetcar ile turlayabilirsiniz.Portland'ın en büyük parkı  Silver Falls State Park'da her türlü açıkhava aktivitesini yapabilirsiniz.Bunun yanında Oaks Eğlence Parkı'nda oyuncaklara binebilir ,piknik yapabilir ve çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Burnside ve güneybatı 10 adresinden ''Powells's Books''dünyanın en büyük bağımsız kitap satıcısı olarak tanınmaktadır.Portland'ın kuzeyinde yer alan Classical Chinese Garden'da ziyaretçilerine eşsiz bir göz zevki sunmaktadır.Portland Gül Festivalleriyle popülerliğini korumaktadır.

Yeme İçme

Şehre ün katan bira üreten küçük çapta işletmelerin yer almasıdır.Kentin güneydoğu kısmında Hawthorne bölgesi alternatif yaşamın hüküm sürdüğü bir alandır.Portlanda ağırlıklı olarak yenen fast food'un dışında vejetaryan restoranlar,bağımsız kafeler ve ev yapımı yemeklerin yapıldığı restoranlarda gelenleri hoş bir sunumla karşılamaktadır.Gelenek olarak eğer bir geziye katıldıysanız mutlaka şarap ve peynir ikram edilmektedir.

Alışveriş

Oregon eyaleti sınırları içerisinde vergi alınmamaktadır.Moda merkezi Pearl; Kuzeydoğu I-405 ,Burnside ve Park blokları arasında bulunmaktadır.Eskiden terk edilmiş ve depo olarak kullanılan bu bölge de şu anda sanat galerileri,popüler alışveriş merkezleri,lüks ve yüksek bina yerleşimleri yer almaktadır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim