ReykjavikReykjavik ; İzlanda'nın başkenti olan ve kutup bölgesinde yer alan bir yerdir.Kuzey Atlantik Bölgesi'nin en ucunda yer almasına rağmen sanıldığı kadar soğuk değildir.Gulf Stream akıntısından dolayı kıyı iklimi ılımanlaşır.Aynı zamanda yağmurlu bir şehir olan Reykjavik'de birçok ev jeotermal ısıtma kullanır.

Geziniz & Görünüz

Tatil planını kuzeye kaydıranlar az nüfusu,kent kültür,hoş mimarisi ve açık hava kaplıcalarıyla sizi kendisine hayran bırakacak Reykjavik'de tatilin nasıl geçtiğini anlamayacak.Kusursuz doğasıyla reykjavik'i baştan başa yürümek yarım saatiniz alacaktır. Onun yerine kent merkezine giderek Bankastraeti,Austurstraeti ve Laugavegur'u görebilirsiniz.Daha çok parlak renklere boyanmış evlerin bulunduğu, köşe başı pastaneleri ve geceleri gürültülü barlara dönüşen kafeleri ile renkli bir İzlanda yolculuğuna tanık olacaksınız. Reykjavik açık hava müzesi olarak anılan Arbaejarsafn, ziyaretçilere İzlanda tarihi ve mirası hakkında bilgi vermek için oluşturulmuştur.Eski arkeolojik evlerin ve bulguların bulunduğu yer olarak önemini korumaktadır.

Kültür ve Eğlence

Şubat aylarında düzenlenen Kış Işıkları Festivali ile kent,kültür,alışveriş ve spor etkinlikleri ile hareketli zamanlar yaşar.Yazın gelenler ise İzlanda Ulusal Günü olan 17 Haziranı kent merkezinde toplanıp yaşayabilir.Reykjavik'te gece hayatı herkesi memnun etmektedir.Ancak mekanların çoğu belli bir saate kadar boş kalmaktadır.Bunun sebebi yüksek fiyat yüzünden insanların evlerinde içki içip gece geç saatlerde bar ve kulüplere gelmesidir.Kültür gecesi ise Ağustos ayına denk gelmektedir.

Yeme İçme

Farklı yemek türlerinin yer aldığı İzlanda'yı geleneksel yemeklerin yoğun olduğu kış aylarında ziyaret ediyorsanız başka ülkelerin menülerinde göremeyeceğiniz köpekbalığı gibi hayvanlar ile karşılaşabilirsiniz. Şehir merkezindeki Laugavegur ve Hverisgata dünya mutfağından seçenekler bulabilirsiniz.

Alışveriş

Şehir merkezinde Laugavegur çok ünlü alışveriş merkezlerinin bulunduğu bir bölgedir ancak ucuzluk arıyorsanız yanılırsınız.Son derece lüks mağaza ve shopları bulabileceğiniz alanda kolay kolay ayrılamayacaksınız. Ada ile ilgili hediyelik eşyaları bulabileceğiniz yer ise Reykjavik'de yer alan Kringlan Alışveriş merkezidir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim