Sri LankaBaşkenti Colombo olan Sri Lanka, Hint okyanusu’nda ,Hindistan’ın güneyinde yer alan bir ada ülkesi olup , yaklaşık 21 milyon kişi yaşamaktadır. Sri Lanka şekli nedeniyle, “Hindistan’ın Gözyaşı” adıyla da anılmaktadır.Ada 1970 yılların sonuna kadar Seylan adıyla bilinmekteydi.

Geziniz & Görünüz

Sri Lanka’da yağmura en fazla Ağustos ve Aralık ayları arası rastlanmaktadır.Eliya ve Nuwara yüksek şehirler olduğu için serin ve yağışlı olmaktadır. Colombo, Dambulla, Habarana, Kaya Tapınak, Fil safari, Sigiriya, Kaya Kale, Anuradhapura, Mihintale, Kandy, Diş Tapınağı, Pinnawela, Botanik Bahçesi, Nuwara Eliya, Horton Plains, Polonnaruwa, Mahiyangana, Vedas Kabilesi, Adam Peak, Beruwela, Galle,  Yala National Park safari, Kaplumbaga Yumurtlama Alanı, Kataragama Ratnapurna gezilecek yerler arasındadır.

Kültür & Eğlence

Sri Lanka Hint okyanusunun incisi olarak bilinir ,doğası ve tarihi ile büyüleyici bir adadır.Ülkenin en ünlü plajları arasında ,Bentota , Galle , Arugambay,Unawatuna,Kalutara , Matara ve Negambo gelir. Sri Lanka’da aynı zamanda su sporu da yapabilirsiniz,sahilde birbirinden güzel pek çok otel bulunmaktadır.

Yeme & İçme

Sri Lanka yemekleri genellikleri meyve ve baharattan oluşmaktadır.En bilinen yemekleri arasında,Pittu ve Wattalapam gelmektedir. Pittu,taze  pirinç ununu hafif kavurarak pişirilir ve üzerine de zevke göre isterseniz hindistan cevizi dilerseniz köri veya acı biber ile süsleyebilirsiniz. Wattalapam ‘ın ise çikolatalı puding’e benzeyen bir tadı vardır.(kaju,tarçın,karanfil,hindistan cevizi,yumurta ile yapılmaktadır.)

Alışveriş

Öncelikle şeytan maskelerinden alabilirsiniz , Barefoot ve Paradise Road’dan arzu ettiğiniz her hediyeyi alabilirsiniz.Oymacılık , süs eşyaları ve el sanatları meşhurdur.Batik fabrikaları ile ünlü olan Sri Lanka’da Mahawewa bölgesinden alışveriş yapabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim