SienaSiena; İtalya'da Toskana bölgesinde bir şehirdir.Unesco Dünya Kültür Mirasi Listesindedir.En çok turist çeken şehirdir.En önemli ekonomik faaliyet alanları tarım,turizm,hizmetler,el sanatlarıdır.

Geziniz & Görünüz

Aziz Katerina Kilisesi Siena'nın en ünlü görseli olup o tarihte veba hastalığına iyi geldiğine inanılmış.Hatta kapısına Katerina'nın parmağıyla insanları iyileştirdiğine dair bir hikaye resmedilmiş.Kilise içinde resim çekmek yasak.Kilise sonrası Siena'nın eski dar sokaklarını gezebilirsiniz.Şehrin önemli bir kısmı da dünyanın ilk bankası'nın burada kurulmuş olmasıdır (Bance Monte dei Paschi di Siena) Bu bankanın ilgi çekici yanı, tüm müdürlerin kafaları heykeller şeklinde banka duvarına resmedilmiştir.En büyük ve ünlü katedralin (Duomo) yer aldığı Siena tam bir sanat şehridir.Katedral de olağanüstü bir çan kulesi ve azizlerin heykel çalışmaları mevcuttur.

Kültür ve Eğlence

Siena'nın en önemli meydanı Piazza del Campo'da her sene 2 Temmuz-16 Ağustos tarihlerinde 2 kere olmak üzere Palio adı verilen bu at yarışları meydanda başlayıp sokak boyunca devam etmektedir.Şehrin 17 tane semti bulunmakta ve her semtin kendine has amblemli bayrağı bulunmaktadır.Bu yarışta 17 semtin en iyi atları seçilip , seçildiği semtin bayrağını temsil ederek yarışı birince bitirmek için koşar.Turistler bu yarışı izlemek için Siena'ya akın ederler.

Yeme İçme

İtalya deyince akla tabiki her zamanki gibi Pizza geliyor.Bunun yanında lazanya ve makarna da yiyebilirsiniz.Şehirdeki restoranların çok pahalı olduğu ve fiyata %10 servis ücreti eklediklerini hatırlatalım.

Alışveriş

Hayatımızda yer alan markaların mağazaları Siena'nın ortaçağ mağazalarında yer almakta ve fiyatlar çok da ucuz değildir.Hatıra olarak büfelerde satılan semt bayraklarından satın alabilirsiniz,bunların fiyatları uygundur.Gene bunun gibi şehri anlatan ve yansıtan magnetler satın alınabilir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim