Barbados AdasıBarbados; Karayipler bölgesinin güneyinde yer alan bir ada ülkesidir.Güney Amerika kıtasına bitişik durumdadır.En yakın komşuları arasında Saint Lucia,Saint Vincent ve Granada bulunmaktadır.Turistlerin uğrak noktasıdır.Tropikal bir iklimin sahip olduğu Barbados adası Güney Amerika ve Karayip fay hattı üzerindedir.Barbados'un en büyük kenti başkenti olan Bridgetown'dur.

Geziniz & Görünüz

Karayiplerde yer alan en eski çiftlik evlerinden biri olan St Nicholas Manastırı tek kelimeyle göz kamaştırıcıdır.Rom ve Şeker müze evleri tarihi yapılardır.George Washington'un evi de burada yer amaktadır.Deniz kıyısında  bulunan geniş ve hareketli bir balık pazarı olan Oistins'de burada yer alır.Hafta sonu pop,country tarzı müziklerin çalındığı,insanların barbekü yaptığı ve rom sattığı yer olarak adanın en iyi partilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Kültür Eğlence

Barbados'da partileri %80 yerel halk %20 turistler oluşturur.Güney kıyıda yer alan Bathsheba'ya gidenler dar ve uzun bir sahil ile rom dükkanı bulabilirler. Speightstown da yıpranmış binaları ve halktan insanlarla kolonyal cazibeyi ve doğallığı bir araya getirir. Ayrıca soy müzesi olarak kullanılan Arlington House'da Barbadosu ünlü yerleri arasındadır.

Yeme İçme

Liman bölgesinde yer alan Fisherman's Pub'da güverteden gelen balıkların sunulduğu bir tesistir.Geleneksel yemekleri olan cou-Cou ( mısır unu ve bamya'dan yapılan ) ve uçan balığı denemelisiniz.St Lawrence koyunda ise muhteşem manzarası eşliğinde romantik bir yemek yiyebilirsiniz.Burada deniz ürünleri tepsisi ve kreole körisi meşhurdur.Hareketli bir yerleşim yeri olan Holetown'daki Raggamuffins'de ise en lezzetli Karayip yemeklerini yiyebilirsiniz.

Alışveriş

Barbados adasında alışveriş yaparken çoğunlukla tercih edilen hediyelik eşyalar arasında kristal,mücevher,likör ve rom bulunmaktadır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim