Turks and Caicos AdasıTurks And Caicos adaları Atlas Okyanusunda, Bahama adalarının güneyinde yer alır. Karayiplerin en gözde ve ünlü bölümlerinden biridir. 8’inde yerleşim olan 38 adadan oluşan, adalar topluluğunun başkenti Grand Turk’tür. En önemli gelir kaynağı turizm ve deniz ürünleri olan bu ada ülkesini yılda milyonlarca turist ziyaret etmektedir.

Geziniz & Görünüz

Adada gezebilecek yerler, başta Grand Turk ve Cockburn Town’da bulunan tarihi müzelerdir. Adanın en önemli dalış ekibi ile gemi batıklarını gezebilirsiniz. Ayrıca kuş gözlemi için çok uygun bir yer olan adada eko tursitler için de çok çekici özelliklere sahiptir. Özellikle Little Water Cay bölgesinde eşsiz hayvan örnekleri çıplak gözle görülebilir. Tarihi yerler için Providenciales ve North Caicos gezilebilir. İlginç doğa örnekleri görmek için ise Middle Caicos ve Sapodilla Hill sizi bekliyor.

Kültür ve Eğlence

Eko turizm için biçilmiş kaftan olan adada, kuş gözlemi önemli yere sahiptir. Ayrıca eko safari adı altında düzenlenen doğa turları, tüm turistlerin ilgi odağı halindedir. Cheshire Hall ve Providencales te adaya ilk yerşelenlerden kalma kalıntılar ilgi çekicidir, aynı zamanda Turks & Caicos ulusal müzesi adaya ait kültürü daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Adada özellikle gündüz ve gece yapılan plaj partilerinde eğlenebilir, yerel dükkanları gezerek eşsiz deniz mahsülleri örneklerini tadabilirsiniz.

Yeme İçme

Yemek her seyahatte önemli yere sahiptir. Turks & Caicos’ta da tüm dünyadan turistlerin uğrak yeri olmasının da etkisiyle her damak zevkine hitap edecek örnekler bulmak mümkün. Özellikle deniz ürünleri ile ün yapan adada, ıstakoz’un önemli bir yeri vardır.
 
Alışveriş

Adada, yapısı nedeniyle alışveriş genellikle küçük dükkanlar ve butiklerden yapılmaktadır. En çok Grace Bay, Caicos Café Plaza, La Petite Place, Ports of Call, Regent Village and The Saltmills de bulunan bu küçük butikler ve dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim