Bora Bora AdasıBora Bora adaları Pasifik Kraliçesi olarak bilinmektedir.Dünyanın en güzel adaları olarak kabul edilen Tahiti, Pasifik adaları gibi sönmüş ve aktif halde bulunan volkanların oluşturduğu bir yapıdır.Adanın en yüksek noktası 727 metredir.Yeryüzünde siyah inci bulabileceğiniz tek yer olma özelliği ile alışveriş ve lüks tutkunları için popüler bir adadır.Başkenti Papette olup şehrin ticaret merkezidir.Ana dil Tahitice ve Fransızca'dır.Ancak otellerde herkes ingilizce konuşabilmektedir.

Geziniz & Görünüz

Ada güney yarımkürede yer aldığı için en uygun dönem haziran,temmuz,ağustos dönemleri, daha az kalabalık ve sıcak dönemde gitmeyi düşünüyorsanız eylül,ekim aylarını düşünebilirsiniz.Yerel polinezya kültürü ile tanışıp değişik yemekler tadabilirsiniz.Eğer adrenalin ve macera düşkünüyseniz safari ve dalış turlarına katılabilir, lagünde köpekbalıklarıyla yüzebilirsiniz.Burada ada turu yapmanız gereken aktiviteler arasındadır.

Kültür Eğlence

Bora bora adaları beyaz kumsalları ve mercan gölleriyle büyüleyici bir adadır.Temmuzda başlayıp Ağustos'a kadar süren Heiva Festivali ada için oldukça popüler. Festival boyunca insanları şarkı söylerken ve dans ederken görebilirsiniz.Adanın en eski ve en büyük sanat galerisi D'art Alain Linda da 35 yıllık tarihi geçmişi yansıtan eserler görebilirsiniz.

Yeme İçme

Tahiti'de yemek çok çeşitlidir. Güzel deniz ürünlerinin tadını şarapla çıkarabilirsiniz.Balık dışında  mahi mahi ve wahoo gibi yerel balıklar da yenmektedir.Ancak buraya gelmişken Poisson Cru'nu denemelisiniz.Hindistan cevizi sütüyle hazırlanan marine edilmiş çiğ balık turistler tarafından fazlasıyla talep edilmektedir.Deniz ürünleri dışında Fransız ve İtalyan mutfaklarından da yiyecekler denenebilir.

Alışveriş

Pape'ete, Marche isimli pazarıyla ünlüdür.Bu pazarda 250 yıllık bir geçmiş yatmaktadır.Rengarenk kumaşlardan yerel mücevherlere, meyveden balığa kadar her aradığınız bulabilirsiniz. Adanın enlü siyah incisi ise lüksü sevenlerin tercihi olarak popülerliğini korumaktadır.Fiyatı oldukça pahalıdır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim