RigaRiga; Baltık denizi'nin ortasında Letonya'nın başkentidir.En büyük şehir olma özelliğinin yanında politika,kültür ,finans,eğitim,ticaret ve endüstri merkezidir.

Geziniz & Görünüz

Riga manzarası ve mimarisiyle önemli bir şehirdir.Özgün Art Nouveau  örnekleri sizleri etkileyecektir.Bunun yanında tahta mimarilerde kentsel görünümün bir parçasıdır.Eski Riga'da yer alan Özgürlük Anıtın'da üç tane yıldız tutan bronz bir kadın resmedilmektedir.Bu anıt Letonya'nın Kurzeme,Vidzeme ve Latgale bölgelerini temsil eder.Kentin en güzel manzarasına sahip St.Peter Katedrali Gotik mimariz tarzında bir kilisedir ve buranın ünlü tepesi muhteşem bir görsellik sunmaktadır.Letonya'nın laik otoritesine ev sahipliği yapan Riga Kalesi ise Başbakan'ın hem ikametgahı olup hemde müze ve kültür kurumlarını içinde barındırır.

Kültür ve Eğlence

Riga Baltık bölgesi'nin en önemli kültürel ve sanatsal merkezlerindendir.Değişik ve zengin bir kültürel yaşama sahip olan kentte film,tiyatro,dans,opera,bale,festivaller,konserler,sergiler kültürel varlığın unsurlarıdır.Riga'da 40'ın üzerinde müze bulunur.Bunlardan başlıcaları; Rusya Dram Tiyatrosu,Yeni Riga Tiyatrosu,Letonya Ulusal Tiyatrosu,Daile Tiyatrosu'dur. Büyük resitallerin ve konserlerin kaynağı Letonya Filarmonik Orkestrası ve Ulusal Senfoni orkestrası'dır.Riga otantik ve el sanatlarına önem verir.Bu gelenekler vasıtasıyla eski Letonya yaşatılır. Kentteki gece eğlencesi size sınırsız eğlence alternatifleri sunar. Blues,techno,pop,klasik müzik ve diğer müzik tarzlarının çalındığı gece kulüpleri sizleri eğlenceye doyuracaktır.Letonya müziğini kentin her tarafına dağıtılmış mekanlarda dinleyebilirsiniz.

Yeme İçme

Ülke mutfağında aklınıza gelebilecek her türlü damak tadına ulaşabilirsiniz.Ekmek,bira ve ülke mutfağında önemli bir yere sahiptir.Her türlü bütçe ve damak tadına uygun uluslararası lezzetlerinin yer aldığı Letonya'da Asya mutfağı ayrı bir öneme sahiptir.Hindistan,Vietnam,Japonya,Kore,Tayvan mutfaklarından çeşitli alternatifler sunan restoranlar kentte ayrı bir atmosfer yaratmaktadır.

Alışveriş

Alışveriş dünyası büyük alışveriş merkezleri, yerel pazar ve kemeraltı çarşılarıyla doludur.Riga Merkez çarşısı kentinden ana bölgesinde yer almış, Baltık ülkelerinin en büyük pazarıdır.Bu pazarda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.Her türlü yiyecek,tarım ürünleri ve alternatifleri bulabileceğiniz Avrupa'nın en önemli pazarlarından olan bu çarşı kent kuruluşuna kadar dayanan en popüler yerdir.Kentin eski bölümü (old town) en önemli alışveriş caddesidir.Hediyelik eşya olarak alabileceğiniz keten elbiseler,siyah riga likörleri,baltık mücevheri,eldiven,yün süveterler bulunmaktadır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim