New OrleansNew Orleans; Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı Louisiana eyaletinin en büyük şehridir.En hareketli liman şehirlerinden biridir.Müziklerinde Jazz ve Blues'un olması,kültürel geçmişi ve mutfaklarıyla çekici bir eyaletdir.

Geziniz & Görünüz

New Orleans turist çekim alanları Bourbon Caddesi,Jackson Meydanı,St Louis Katedrali,Fransız Pazarı,Cafe de Monde ve Preservation Hall'dır.Limanı gezmek isteyenler için otantik buharlı tekne yada fayton kullanabilirsiniz. Şehrin anıt mezarları kendi başına bir ilgi merkezidir.Bunların içinde en eski ve ünlü olanı Paris'teki Pere Lachaise Mezarlığına benzeyen St Louis Mezarlığıdır.

Kültür ve Eğlence

Aynı zamanda birçok doğal güzelliğe sahip olan New Orleans Audubon Doğa Enstitüsü,Audubon Parkı,Audubon Hayvanat Bahçesi,Amerika Akvaryumu,Longue Bahçeleri ve New Orleans Botanik bahçesi olarak gösterilebilir.Şehre yakın bölgelerde doğal güzellikler yer almaktadır.1815'de New Orleans Savaşı'na tanıklık etmiş Chalmette Savaş alanı ve Ulusal Mezarlığı ile Honey adası bataklığı burada yer almaktadır.1980'ler de cazın doğduğu ve gelişmeye başladığı şehir çok kozmopolit bir yerleşim merkezidir.Her yıl binlerce ünlü sanatçı kente geliyor ve sayısız festivaller düzenleniyor.Nisanın ikinci haftası French Quarter Festivali Mayıs ayı başında ise Caz festivali var, gün boyunca burada konserler dinleyebilirsiniz.

Yeme İçme

New orleans mutfağında Fransız etkisi dominant. Yemeklerde Kanada'dan gelen Kajunların ve Creole dedikleri Fransız,İspanyol ve adalardan gelme insanların katkısı vardır.Acı tabasco sosu,hurricane adlı kokteyl ilk New Orleans'da ortaya çıkmıştır.New Orleans'da eski evler meşhur olup, evlerin çoğunluğu restorana çevrilmiştir.

Alışveriş

Alışverişe meraklıysanız Canal Place şehrin en şık alışveriş merkezidir.İçerisinde Saks,Pottery Barn gibi mağazalar mevcut. Antikacılarla dolu 10 km uzunluğun da Magazine caddesin de yürüyüş yaparak alışverişin tadına varabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim