GoaGoa Hindistan'ın batı kıyısında Bombay'ın 400 km güneyinde yer alır.Resmi dil ve Goa halkının ana dili Konkani'dir.İkinci dil olarak İngilizce konuşulmaktadır.İnsanları Hindistan'a çeken nedenler kültürel zenginlik ve tarihi doku sayılabilir.Goa bölgesi Hindistan'ın en gelişmiş bölgesidir.

Geziniz & Görünüz

Goa'da üç şehir kurulmuştur.Old Goa,Panjim ve Margao.Panjim Old Goa'nın banliyösu olup burada modern bir liman,hükümet binaları ve alışveriş merkezleri bulunur.Şehir içine gittikçe Idalcao Palace binasını göreceksiniz.Bu binanın yanında Abbe Faria adına bir hipnoz heykeli bulunmaktadır.Cadde de yürümeye devam ettikçe Braganza Enstitüsünü,gene aynı şekilde Panjim'de kubbesi yıkılmış Jama Masjid ender yapılardan biridir ve 18.Yüzyıla aittir.Panjim içerisinden Miramar Beach ve Dona Paula tatil bölgesine gidebilirsiniz.Goa yurtdışı destinasyonları arasında son dönemde öne çıkan bir yerdir.

Kültür ve Eğlence

Şehirde bembeyaz yapısıyla şehre hakim bir yamaçta Immaculate Conception kilisesi yer alıyor, burası Panjim'deki en büyük ve en önemli kilisedir.Barok tarzının örneği olan bu kilise 1541 yılında yapılmıştır.Kilise çanı en büyük ikinci çandır.Şehrin ara sokaklarında dolaştığınızda dekoratif süslü evler ve cam kenarlarındaki saksılar size Akdeniz kentini çağrıştırabilir.Goa kadınları etek bluz ve tek parça elbiseler giymektedir. Old Goa'da yer alan Se katedrali en büyük katedraldir.Mimari yönden Portekiz ve Gotik sanatının ürünüdür.Ana tapınak İskenderiye'li azize Katerina'ya adanmıştır.Goa yurtdışı turu ile hindistan'ın farklı kültürünü yakında yaşayabilirsiniz.

Yeme içme

Yemek ve mutfak olarak deniz mahsülleri ağırlıklıdır.Yemekler arasında mavi yengeç,masala sos,ızgara jumbo karidesler bulunmaktadır.Bu yemekleri yanında Beyaz Chardonay ile tamamlayabilirsiniz.Kahvaltılarda ise Puri ve Wada her yerde bulunuyor,wada hamurdan oluşan küçük toplar,puri ise lavaş gibi ince yağlı kızartılmış ekmektir.Hint spesiyalleri arasında çok leziz kebaplarda bulunmaktadır.Hint kültürünün diğer bir özelliği ise bütün yemeklerini elle yemeleridir.
 
Alışveriş

Hindistan kültürünün esintilerini yaşatan ipek giysiler,kumaşlar,altın ve gümüş takılar hediyelik eşya olarak alınabilir.Fiyat olarak da çok pahalı değildir.Kadınların yerel giysisi turistler tarafından ilgi görmektedir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim