EndonezyaGüneydoğu Asya'da yer alan dünyanın en kalabalık ülkesidir.Başkenti Jakarta olup halkın çoğunluğu müslümandır.Endonezya tsunami ve depremlerin bolca yaşandığı bir ülkedir.

Geziniz & Görünüz

13 bin irili ufaklı adadan oluşan bir ülkedir.Farklı zevklere hitap edebilecek bir bölge olan Endonezya da farklı bir inançla yaşayan halkın hayatlarını görmek de mümkün.Endonezya'nın en çok turist çeken bölgesi Bali adalarıdır. Tanrı adası olarak da bilinen adada çok sayıda tapınak,heykeller ve birçok eserler bulunmaktadır.Bali adasının doğusunda bulunan Lombok'da ise yanardağlar,mercan kayalıkları,bambo evleri,tırmanış yapabileceğiniz yüksek tepeler bulunmaktadır.Başkent Jakarta'dan sonra en büyük şehir olan Java'daki tapınaklarda popülerdir ve Unesco tarafından korunmaktadır.Yurtdışı turları arasında en popüler yerlerden birisidir.

Kültür ve Eğlence

Turizm alanında gelişmelerden sonra eğlence sektörüde buna bağlı olarak gelişmiştir. Geleneksel itibarı ile yöresel dansları ile hem eğlenip hem de etrafındakileri eğlendirebilecek tarzları olduğundan eğlenme için fırsatınız oldukça fazladır.Lüks otellerde ki gece kulübü ve restoranlar da eğlencenin artmasında bir etken olmuştur.Hinduizm inançları sayesinde yılın neredeyse her gününü özel bir gün olarak ilan etmeleri ile birlikte renkli kıyafetler ve eğlenceli danslar eşliğinde kutlama yaparlar.

Yeme İçme

Endonezya mutfağı pirince,ete,balığa ve deniz ürünlerine ağırlık vermektedir.Her öğün pirinç yerler.Acı sos buranın mutfağı için çok önemlidir.Ayrıca Endonezya mutfağı Hint,Portekiz,Arap,Hollanda ve İngiliz mutfaklarının etkisinde kalmıştır.Yemeklerin yanında karides ezmesi ve acı biber ile hazırlanan Sambal olur.Endonezya yemeklerinde 100'ün üzerinde değişik baharatlar kullanılmaktadır.Özellikle safranı çok sık kullanırlar; kuzu,balık,tavuk ve pirinci safranda pişirirler.Tatlı olarak ise jöle,süt ve hindistan cevizi sütü kullanırlar.

Alışveriş

Endonezya'da ada halkının yapmış olduğu ürünler popülerdir.Bu ürünler çeşitli yörelere göre değişiklik göstermektedir.Bali adaları tahta oymacılığı ile meşhur olmuştur.Ubud bölgesinde ise sanat eserleri ve tablo satın alabilirsiniz.Markalı ürünler ve lüks butiklere de rastlayabileceğiniz bir yerdir.Endonezya'da ahşap ev ürünleri için bambu bahçe mobilyaları da bulabileceğiniz mağazalar mevcuttur.Yurtdışı turu ile farklı bir deneyim yaşamak için ideal bir destinasyondur.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim