LjubljanaSlovenya’nın başkenti ve ülkenin en büyük şehri olan Ljubljana, doğal güzellikleri, farklı mimari örnekleri, heykel, anıt ve çeşmeler gibi tarihi unsurları ile Balkanların önemli turizm şehirlerindendir. Aynı zamanda üniversite şehri olan Ljubljana’da genç nüfusun dinamizmini hissedecek, tarihin sokaklarında dolaşacak ve alışveriş ile eğlenceye doyacaksınız.

Geziniz & Görünüz

Ülkenin başkenti olan Ljubljana’da Slovence adı Tromostovye olan ve harika mimarisiyle dikkat çeken Üçlü köprü den geçerek Preseren Meydanı’na gidebilir, Açık Hava Pazarını, şehrin simgesi Ejderha Köprüsünü, Özgürlük Anıtı ve Parlemento Binası’nın bulunduğu Cumhuriyet Meydanını ya da Ljubljana Kalesini gezebilirsiniz. Belediye Binası, Robba Çeşmesi, birçok orta çağ yapısı ve orta çağa özgü dar geçit ve sokakları ile Eski Şehir bölgesi ise mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında. Farklı mimarileriyle öne çıkan Aziz Nicholas Kilisesi ve Fransisken Müjde Kilisesi’ne gidebilir, hayvanat bahçesi ve Tivoli Kalesi’nin yer aldığı Tivoli Parkı’nda doğa ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Yakın çevrede yer alan kasabalara kısa geziler yapmak isterseniz Bled Gölü ve Skofja Loka tavsiye edeceğimiz yerler arasında yer alıyor.Farklı bir deneyim yaşayabileceğiniz yurtdışı turları arasında yer alan bu bölge turistlerin popüler destinasyonudur.

Kültür ve Eğlence

Hemen hemen tüm tarihi mirasın örneklerini bulabileceğiniz Ulusal Slovenya Müzesi ile Modern Sanat Müzesi, Slovenya tarihi ile kültür sanat hayatı hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceğiniz yerlerin başında yer alıyor. Üniversite şehri olmasının bir getirisi olarak her mevsim düzenlenen farklı sanatsal etkinliklere katılabilir, özellikle yaz aylarında muhteşem festivallerde eğlenebilirsiniz.Presernov Meydanı ve etrafındaki sokaklar ise gece hayatının merkezi durumunda. Balkan ezgilerinden batı ve latin müziklerine birçok kültürün müziğinden zevkinize uygun olanları seçebilirsiniz.Ljubljana yurtdışı turu ile kültür ve tarihi yakından yaşamak için doğru bir adrestir.

Yeme İçme

Şehir merkezi ve Eski Şehir bölgesinde yer alan birçok kafe ve restoranda dünya mutfağının örneklerine ulaşabilir ya da yerel lezzetleri tadabilirsiniz. Ricet Çorbası, Struklji, kranjskaklobasa ve kurbağa bacağı yemeği olan Zabjikraki, tatlı olarak medenjaki ya da potica deneyebilir,çakal eriğinden üretilen rakı Slivovitz ve farklı şarap çeşitlerini içebilirsiniz.

Alışveriş

Ljubljana’da birçok ünlü markanın yer aldığı lüks alışveriş merkezlerinden açık hava pazarlarına kadar birçok alışveriş seçeneği bulmanız mümkün. Eski Şehir bölgesindeki otantik mağaza ve butiklerden de alışveriş yapabilirsiniz. Pazar günleri kurulan Montmarte Pazarı ve Antika pazarı ise alternatif alışveriş mekanları arasında yer alıyor.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim