NagasakiNagasaki; Japonya'nın bir liman şehri olup nüfusu 400 bin'dir.Japonya'nın en önemli limanlarından biridir. Amerika Birleşik Devletleri tarafından İkinci Dünya Savaşı yıllarında ikinci atom bombası buraya atılmıştır.

Geziniz & Görünüz

Nagasaki şehrini 360 derece ile görmek istiyorsanız Inasayama'ya gidebilirsiniz.Eğer şehrin gece görünümünü görmek istiyorsanız 10 Million Dolar View denilen ve Japonya'nın en iyi gece manzarasına sahip 3 yerden biri olan bölgeye gidebilirsiniz.Çin tarihinin yer aldığı Koshibyo Mabedin'de muhteşem ve parlak bir görünüme sahip müzeyi ziyaret edebilirsiniz.Sofuku tapınağı ise Ming Hanedanı mimarisinin en güzel örneklerinden biridir.Fransız misyonerler tarafından inşa edilen Japonya'nın en eski kilisesi Oura Katolik Kilisesi'ni de ziyaret edebilirsiniz.Asya'nın değişik kültürünü yaşayabileceğiniz bir yurtdışı turu ile burayı keşfedebilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Japonya kültürünün Nagasaki'de ayrı bir yeri vardır.Burası savaşta cok tahrip olup birçok insanı kaybetmişlerdir.Buranın manevi değeri Japon halkı için çok önemlidir.Atom bombasından sonra yıkılan Urakami Katedrali Asya'nın en biyik kilisesiydi.Burada yer alan Atom Bombası Müzesin'de o savaş yıllarına ait parça ve kalıntılara rastlayacaksınız.Soğuk savaş yıllarını yakından hissedeceksiniz. Şehrin en eğlenceli yerlerinden biri de Nagasaki Penguin Aquarium'dur. Burada son derece eğlenceli ve bilgilendirici akvaryum ortamında penguenleri,balık ve birçok omurgasız türün çeşitlerini görebilirsiniz.Çocuklar için heyecan verici bir yerdir.Bunun yanında şehirin diğer önemli görülmesi gereken yerleri; Oka Masaharu Memorial Nagasaki Barış Müzesi,Nagasaki Tarih ve Kültür Müzesi ve Nagasaki Prefectural Art Museum'dır.

Yeme İçme

Japon mutfağında pirincin önemini belirtmeden olmaz.Bizde ki ekmek ne ise onlard da pirinç bir o kadar önemlidir.Bunun yanında balık ve deniz ürünlerinde Çin mutfağının etkileri oldukça hissedilir.Aşırı baharatli,tuzlu ve tatlı yemeklere Japon mutfağında rastlamanız mümkündür.Japonlar bizim tuz serptiğimiz yerlere soya sosu kullanmaktadır.

Alışveriş

Japon gençlerinin alışverişe merakı ve moda akımlarını yakından takip etmesi nedeniyle burada lüks ve teknoloji dolu alışveriş merkezlerine rastlamanız mümkün.Şibuya Japon modasının kalbinin attığı yerdir. Sizler Japonya'dan sevdiklerinize seramikler,ahşap basıklar,inciler ve kimonalar alabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim