Sevillaİspanya’nın güneybatısında yer alan Endülüs Özerk Bölgesinin başkenti ve tüm ülkenin 4. Büyük şehri olan Sevilla, aynı zamanda Müslüman İspanya’nın da başkenti olarak kabul edilmektedir. Endülüs bölgesinin sanat, kültür ve ekonomi merkezi konumundadır.

Gezilebilecek Yerler

Günümüze kadar korunan Endülüs bölgesinin tarihi dokusunu en yakından görebileceğiniz şehirlerden biri Sevilla’dır. Dünya’nın en büyük 3. Katedrali olan Sevilla Katedralini, İspanyol Meydanı ya da SantaCruz Meydanını dolaşabilir, Santa Maria Katedrali, El Salvador Kilisesi, Paula Rahibeler Manastırı ve Alcatraz Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz. Altın Kule, Antik Tütün Fabrikası, Hint Arşivleri, Belediye ve Parlamento Binaları, Maria Luisa Parkı ve Macarena Şehir duvarları görmeniz gereken diğer yerler arasında yer alıyor. Kısa bir yolculukla şehire 8 km mesafede bulunan Italica kenti kalıntılarını da görebilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Şehrin birbirinden özel müzeleri zengin kültürünün de bir göstergesi. Modern Sanat Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Flamenko Dans Müzesi, Denizcilik Müzesi ve Askeri Müze görmeniz gidebileceğiniz müzeler arasında. Yaz aylarında nehir kenarındaki teraslarda bulabileceğiniz eğlenceler kış aylarında daha sıcak olan Cervecerias, bar ve dans salonlarında. Sokaklarda gençlerin düzenlediği partilerden elit dans gecelerine birçok alternatif bulmanız mümkün. Ulusal dansları olan Flamenko ve şehire özel dansları olan Sevillanası izlemek içinde birçok dans kulübü bulabilirsiniz.

Yeme İçme

Altın Kule’nin karşı kıyısında nehir boyunca sıralanmış restoranlarda deniz ürünlerinden tapasçılara, kafelerden barlara hem yerel lezzetleri hem de muhteşem deniz ürünlerini tadabileceğiniz zengin bir alan sizi bekliyor. Ayrıca Sevilla Katedrali ile Eski Şehir Santa Cruz bölgesi arasında yer alan küçük kafelerde de birçok tapas çeşidi tadabilirsiniz.Cruzcampo ve Sangriaadı verilen biralarından da içebilirsiniz.

Alışveriş

Sevilla’da alışveriş mekanları özellikle birbirine paralel iki sokak olan Sierpes ve Tetuan sokaklarında yer alır. Kıyafetten seramiğe, spor malzemelerinden mücevhere ve turistik hediyelere kadar hemen herşeyi bu sokaklarda bulmak mümkün. Büyük alışveriş merkezleri ve özellikle Pazar günler kurulan ve el işi ürünlerin satıldığı yerel pazarlarda görülmeye değer yerler arasında yer alıyor.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim