Manchester   

İngiltere’nin kuzey batısında bulunan ve Başkent Londra’dan sonra ülkenin en büyük kültür, sanat, eğlence ve ekonomik merkezi olan Manchester, aynı zamanda Dünya’da ticaret ve sanayinin gelişmesinde öncü şehirlerdendir. Manchester sadece bir sanayi şehri değil, aynı zamanda sınırları içinde yer alan doğal güzellikleri, sanat galerileri, eğlence mekanları ve alışveriş merkezleriyle de ziyarete gelen tüm turistler için farklı alternatifleri bir arada sunan bir Dünya şehridir.

Geziniz & Görünüz

Manchester’da bulunan sayısız gökdelen şehrin modern yüzünü gösterse de, barındırdığı pek çok tarihi bina ile de dikkat çekmektedir. Şehir de pek çok park ve doğal alan bulunmaktadır. Özellikle Alexandra parkı ve Carlton su parkı ve Lake District National Park, hoş vakit geçirebileceğiniz yerlerdir. Pankhurst, Polis müzesi, insanlık tarihi müzesi, bilim ve sanat müzesi gibi pek çok görülmeye değer müzeye sahiptir.

Kültür ve Eğlence

Bir dünya şehri olan Manchester, bir metropolün tüm özelliklerini taşımaktadır. Pek çok farklı kültürden insana ev sahipliği yapan şehirde, çok farklı kültürel aktivitelere rastlamak mümkün. Müzik, görsel sanatlar, spor gibi aktiviteler haftanın her günü aktif bir şekilde bulunuyor. Şehir her türlü eğlence imkanına sahiptir. Spor meraklıları özellikle Dünyaca ünlü iki dev takıma ev sahipliği yapan bu şehirde maç keyfi yaşayabilirler. Kentin her yerinde sıkça rastlana publar, cafeler ve barlar, sayısız klüpler de ise her türlü eğlence imkanı sizleri bekliyor.

Yeme İçme

Şehirde kültürel çeşitliliğin getirisi olarak yeme içme konusunda da pek çok alternatif mevcuttur. Şehrin her yerinde fast food restoranları bulabilirsiniz. Aynı zamanda Afrika yemeklerinden, Chinatown’da uzakdoğu ve Rusholme’de hint mutfağından örnekler bulmak da mümkün. Manchester’da sayısız publarda sunulan biralar da çok ünlüdür. Şehir’de pek çok bira imalatçısı bulunmaktadır. Dünya şehri olması, her zevke hitap edecek alternatifler sağlamayı gerektirdiği için, organik ürünler satan dükkanlardan, İtalyan, Fransız, Doğu mutfaklarından örnekleri ile çok zengin bir yemek yelpazesi sunmaktadır.
 
Alışveriş

Dört bir yanı alışveriş merkezleri, pazarlar ve marketlerle dolu olan Manchester, ülkenin en önemli alışveriş merkezlerindendir. Triangle ve Royal exchange gibi küçük alışveriş merkezlerinin yanısıra, şehrin en önemli alışveriş merkezleri,Deansgate, the West End, Manchester Arndale, Shambles, King Street, sadece yayalar için olan Market Street’tir. Buralarda bulunan pek çok alışveriş merkezi, butikler ve dükkanlarda sayısız çeşitlilikte ürün bulmanız mümkündür.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim