Granadaİspanya’nın güneyinde Sierra Nevada dağlarının eteklerinde yer alan Granada, yüzde otuzu öğrencilerden oluşan nüfusunun getirdiği hareketli günlük yaşamı ve her yıl milyonlarca turistin gördüğü Elhamra Sarayı ile mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.

Geziniz & Görünüz

İspanya’nın Mağribi mücevheri olarak adlandırılan Granada’da ilk görülmesi gereken yer Elhamra Sarayı. Sonrasında V. Karl Sarayı, Granada Katedrali, Kraliyet Şapeli, Corral de Carbon denilen Arap anıtları ve Banuelo denilen Arap banyolarını da gezebilir, San Nicholas Meydanı’ndan Elhamra Sarayı’nın ve şehrin muhteşem fotoğraflarını çekebilir, Compo de Principe, Nueva ve Santo Domingo bulvarlarını görebilirsiniz.Generalife bahçeleri de görülmeye değer yerler arasında. Eğer kış aylarında geldiyseniz Sierra Nevada da kayak'da yapabilirsiniz.Değişik alternatifler sunabilen yurtdışı turları arasında yer alan farklı bir destinasyondur. 

Kültür ve Eğlence

Granada da Arkeoloji Müzesi, Bilim Müzesi, Sacromento Abbey Müzesi ve Zambra Flamenko Müzesi gezebileceğimiz müzeler arasında yer alıyor. Milli dans olan Flamenko dansını izleyebileceğiniz birçok farklı alternatif bulabilirsiniz. Kutsal Hafta olan Semona Santa da birçok festivali görme fırsatı bulabilirsiniz.Festival zamanında en uygun uçak bileti ile Granada'yı yakından keşfetme şansını sizde yakalayın.

Yeme İçme

İspanya’nın en fazla sayıda restoran ve barı bulunan şehirlerinden biri olan Granada da mutlaka ağız tadınıza uygun bir restoran ya da bar bulabilirsiniz.Granada restoranlarında sunulan yerel yemeklerde çoğunlukla Arap yemeklerinin etkisi görülmekle birlikte turist yoğunluğu sebebiyle birçok Avrupa stili restoran bulmakta mümkündür. Albayzin Caddesi, Carrera del Darro çevresi ve Nueva bulvarındaki birçok tapas restoran ve barında bira ve şarap eşliğinde yerel lezzetleri tadabilirsiniz.

Alışveriş

Granada çok sayıda mağazası ve alışveriş bölgesi ile alışveriş severlere birçok alışveriş alternatifi sunuyor. Alcaiceria caddesinin de yer aldığı eski şehir merkezi bölgesine yakın alanlarda birçok elişi ürün hediye ve mücevher dükkanları ile yerel ürünler göze çarpıyor. Daha modern alışveriş alanları içinse şehrin güneybatısında yer alan alışveriş merkezlerini ziyaret etmeniz gerekiyor.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim