RotterdamAmsterdam’dan sonra Hollanda’nın en bilinen şehridir. Dünya’nın en büyük ikinci limanına sahip olması ile ünlü olan Rotterdam şehri, pek çok savaş gördüğü ve tekrar yapıldığı için tarihi binalar yok denecek kadar azdır. Pek çok farklı ırktan insanın yaşadığı Rotterdam bir kültür mozaiğidir. Küçük köprüleri, dar sokakları ve taş evleriyle diğer Hollanda şehirlerinden ayrılan Rotterdam, aynı zamanda pek çok kültürel ve sanatsal organizasyona da ev sahipliği yapmaktadır.

Geziniz & Görünüz

Rotterdam’da pek çok ünlü müze bulunmaktadır. Kuntshal müzesi başta olmak üzere, Museum Het Schielandshuis, Maritime Museum Rotterdam,  Museum Boijmans Van Beuningen, Museum De Dubbelde Palmboom , Wereldmuseum, Nederlands Fotomuseum,  Historisch Museum Het Schielandhuis, Openlucht Binnenvaart Museum gibi kültür sanat, tarih ve denizcilik ve savaş müzelerini gezebilirsiniz. Rotterdam’ın merkezinde bulunan modern yapılar da dikkat çekmektedir, burada modern yaşantıdan örnekler görüp, alışveriş yapıp cafelerde yorgunluğunuzu atabilirsiniz. İlginç mimari yapılarıyla da pek çok ödül sahibi olan şehir de kübik evler gibi pek çok sıradışı yapıya da şahit olacaksınız. Hollanda kültürünü yakından görebileceğiniz yurtdışı destinasyonları arasındadır.

Kültür ve Eğlence

Rotterdam, sadece ticaret, sanayi ve savaşlarda aldığı yaralarla değil, yıl boyu düzenlenen etkinliklerle de ünlüdür. Müzeler gecesi, sinema festivali, Zomercarnaval gibi etkinlikler başlıcalarıdır. Pek çok kültürden insana ev sahipliği yapan şehirde, müzeler, sınırsız alışveriş olanakları, modern ve sıradışı yapılar çok dikkat çekicidir. Aynı zamanda şehir merkezinde bulunan pek çok cafe ve pub da günün yorgunluğunu atabilir, kulüplerde gece eğlencelerine katılabilirsiniz. Eğlence kültürünü Rotterdam yurtdışı turu ile yaşayabilirsiniz.

Yeme İçme

Klasik Kuzey Avrupa yemek kültüründen, çeşitli deniz ürünlerine, kebaptan uzakdoğu mutfağına kadar çok çeşitli mutfaklara ev sahipliği yapması, Rotterdam’ın kültürel ve etnik kökeni farklı bir nüfusa sahip olduğunun da bir göstergesidir. Şehir merkezinde başta olmak üzere, lüks restoranlar ve cafeler de sıklıkça görülmektedir.
 
Alışveriş

Şehrin 2. Dünya Savaşından sonra yeniden inşa edilen modern merkezinde pek çok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Çok zengin alışveriş olanaklarına sahip şehirde özellikle her yılın belli dönemlerinde gerçekleştirilen alışveriş festivalinde çok uygun fiyatla muhteşem ürünlere sahip olma imkanınız bulunuyor. Cumartesi ve Salı günleri kurulan Rotterdam Pazarı ise görülmeye değer. Doğal ürünlerden, hediyelik eşyalara kadar pek çok farklı ürün bulabilirsiniz. Özellikle antika severler için çok idealdir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim