AntwerpYılın her zamanı ziyaret edebileceğiniz bir orta çağ şehri niteliği taşıyan Antwerp’te ünlü limanı, eski evleri, nehir kenarında konumlanmış cafeler turistler için ilgi çekicidir. Eski çağlardan kalma binalarda bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Özellikle müzeleri, sokak sanatçıları ve heykelleri ile ünlü şehir, tarihsel bir gezi için birebirdir. Dünyaca ünlü pırlanta dükkanları ve limanı ile de tanınan Antwerp, tam bir ticaret merkezidir.

Geziniz & Görünüz

Antwerp denince akla ilk gelen gotik, rönesans ve barok zamana ait pek çok tarihi eser nitelği taşıyan binalardır. Ayrıca şehirde bulunan pek çok müze de turistlerin uğrak yeridir. Şehrin merkezinde bulunan ve 14. Yüzyıl’dan kalma Our Lady katedrali, St. James ve St. Paul kiliseleri de gezilebilecek yerler arasındadır. Hemen yakınında bulunan başka bir önemli merkez de rönesans döneminden kalma yapıları bünyesinde bulunduran Grote Markt’tır. 1843 yılında kurulan Antwerp hayvanat bahçesi’de 4000 hayvan ile Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçelerindendir.Yurtdışı turu ile katılacağınız Antwerp gezisinde tatilin keyfine varacaksınız.

Kültür ve Eğlence

Ortaçağ’dan günümüze kadar gelen görkemli yapıları, Avrupa’nın geçirdiği tüm dönemlerden esinlenilerek günümüze kadar gelmiştir. Antwerp’te pırlanta müzesi, Kraliyet güzel sanatlar müzesi, edebiyat müzesi gibi pek çok müze bulunuyor. Sanat tutkunları için değişik bir tecrübe olabilecek Belçikalı yerel sanatçıların işlerinin yer aldığı Meir sokağı çok ilgi çekmektedir. Old Town ve Grote Markt gibi merkezlerde gezebilir, alışveriş yapabilir ve Belçika’nın ünlü çikolatalarından tadabilirsiniz. Belçika turu ile değişik bölgeleri görebilirsiniz.

Yeme İçme

Belçika’nın en önemli ve ünlü çikolataları ve biralarından örnekler Antwerp’te de çokca görülmektedir. Bunun dışında et yemekleri ile ünlü restoranları, fast food restoranları ve dünya mutfağından örnekler sunan restoranlar şehrin her bölgesinde özellikle merkezde ve nehir kenarında konumlanmış kafeler de bulunuyor. Deniz ürünü olarak ise tüm Belçika’da görülen kabuklu deniz ürünlerini neredeyse her sokakta bulabilirsiniz.
 
Alışveriş

Antwerp Dünya’da en gösterişli değerli taşların ticari merkezi durumundadır. Pek çok pırlanta satan özel dükkanlar mevcuttur. Bunun dışında çok özel çikolata dükkanları mevcut. Şehirde pek çok tasarımcı dükkanı ve alışveriş merkezi bulunuyor. En önemli alışveriş alanı ise şehrin moda merkezi olan Meir sokağıdır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim