BelfastKuzey İrlanda’nın başkenti olan bu mitolojik şehir, Lagan nehri’nin yakınlarında kurulmuştur. Şehir, Castlereagh Tepeleri, ve Antrim Tepeleri ile çevrilidir. Şehre çok yakın doğal parklar ve ormanlar ile muhteşem bir doğaya sahip olan Belfast, sadece doğasıyla değil, içki kültürü ve eğlence hayatıyla da turistlerin ilgisini çekmektedir. Ayrıca ünlü Titanic gemisi bu şehirde üretilmiştir ve adına bir müze de bulunmaktadır.

Geziniz & Görünüz

Belfast’ta görülmesi gereken önemli tarihi ve modern binalar sıkça bulunur. Katedral meydanı, City Hall, Customs House, Albert Memorial Clock Tower, Belfast Castle, Grand Opera House ve Titanic müzesi bu binalar örnektir. Aynı zamanda şehre çok yakın mesafede bulunan botanik parkları ve doğal parklar ise turistlerin ilgi odağıdır. Bir başka ilgi odağı ise, Giants Causeway adlı Jeolojik kaya oluşumlarıdır ve mitolojik olarak pek çok hikayeye sahiptir. Bunların dışında şehirde müzeler ve galerileri gezerken hemen her yerde bulunan publarda ünlü İrlanda biralarını içerek yorgunluk atabilirsiniz.   

Kültür ve Eğlence

Şehrin kültürü eski zamanlara dayanmaktadır, yakın tarihte siyasi sıkıntılar da yaşanan şehir artık toparlanmış ve eski kültürle modern binaların buluştuğu bir Dünya şehri haline gelmiştir. Belfast sınırları içinde bulunan başta Titanic müzesi ve Ulster müzesi olmak üzere pek çok müze ve sanat galerisi ile kültürel turlar içinde pek çok alternatif sunar. Tüm bunların yanında müzik ve içki kültürü çok üst düzeydedir, opera sevenlerden her tür müzik tutkunu için pek çok eğlence mekanı ve salon alternatifi mevcuttur. Aynı zamanda gündüzleri de çok sayıda cafe, şehre özel publar ve restoranlar da sizi bekliyor.

Yeme İçme

İrlanda genel olarak çok zengin bir mutfağa sahip olmasa da geleneksel olarak patates ile birlikte sunulan et yemekleri meşhurdur. Aynı zamanda çok özel ekmekleri ve biraları vardır. Ancak gelişmiş bir şehir olan Belfast’ta her türlü fast food zincirinden, her ekonomik düzeye uygun dünya mutfaklarından örnekler sergileyen restoranlar da bulunuyor.
 
Alışveriş

Tüm Şehir, pek çok alışveriş merkezi ve alışveriş sokaklarında bulunan dünya markalarına ait dükkanlardan yerel tasarımcılara ait butikler ve hediyelik eşya dükkanlarına kadar pek çok alternatif sunmaktadır. Victoria Square, Lisburn road, Archive Antique center ve Castle Court Center gibi pek çok alışveriş alternatifinin bulunduğu noktalarda hem alışveriş yapıp hem de çevrede bulunan cafe ve publar da yorgunluk atabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim