NiceNice , Güney Fransa’nın Akdeniz kıyısında yer alır ve buraya French Riviera adı verilir.Takma adı Güzel Nice anlamına gelen Nice la Belle’dir. Şehir,Akdeniz iklimine sahiptir,Fransa’nın beşinci büyük kentidir ve bu şehirde muhteşem doğa alanları görebilirsiniz.

Geziniz & Görünüz

Nice şehri ,Kültür ve Sanat etkinliklerinin en önemli merkezlerinden biridir. Ünlü yürüyüş yolu  “Promonade des Anglais “, Eski şehir “Vieille Ville“,Sokak Pazarı  “Cours Saleya”,Manastır “ Monastere de Cimiez” , Ortodoks Kilisesi,Castel plajı , alışveriş caddesi olan “Avenue Jean Medecin “, Galeries Lafayette,Opera de Nice ve Massena meydanı kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasında sayabiliriz.Nice’in en ünlü ve görülmesi gereken müsaleri arasında,Musee Chagall, Musee et site Archeologiques de Cimiez , Cimiez Monastery and Franciscen Museum , Lascaris Palace Museum , Massena Art and History Museum gelmektedir.Müzeler haftaiçi 1 gün dışında Pazartesi veya Salı günü haricinde sabah 09.30 ile akşam 17.30 arası açıktır.

Kültür ve Eğlence

Nice’de konsere gidebilir,tiyatro izleyebilir,çiçek pazarında şarap keyfi yapabilir ve denize girip,güneşlenerek çok güzel bir Akdeniz tatili yapabilirsiniz.Nice’ e eğer Mart ayında giderseniz Çiçek Karnavalı’na katılabilirsiniz. Nice’den trenle Riviera’ya , Monaco,Cannes ve Antibes’e rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Karnaval ve şarapların tadını çıkarmak için bir yurtdışı turu yaşamak isterseniz Nice size bütün aradıklarınızı sunabilir.

Yeme  İçme

Bellet bağlarında üretilen şarap Nice’de çok ünlüdür ayrıca  Nice’in yerel lezzetleri arasında sayabileceğimiz yemekleri ise ; zeytinyağlı pişirilmemiş sebzelerle Nice salatası,ançuezli ve soğanlı Pissaladiere , Kabak çiçeği , zeytinyağında kızartılmış domates,soğan,patlıcan,biber ve kabak,ayrıca patatesli balık bulunmaktadır.Geleneksel tatlıları olan Tarte Tropezienne’yi de tadabilirsiniz..

Alışveriş

Şehrin en meşhur alışveriş caddesi Avenue Jean Medecin’dir ,burada alışveriş yapacağınız bir çok mağazaların outletler’i  bulunmaktadır,Tasarım markalarını bulabileceğiniz yerler ise, Rue Paradise ve Rue de Suede’dir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim