StuttgartAlmanya’nın altıncı kalabalık şehri olan Stuttgart , şarap üretilen asma bağlarına sahip bir bölgede yer almaktadır.Dört tekerlekli araç ve motorsiklet ilk kez bu şehirde üretilmiştir.Stuttgart’ta çok büyük bir medya endüstrisi vardır.Farklı bir heyecan arayanlar için ideal bir yurtdışı destinasyonudur.

Geziniz & Görünüz

Neues Schloss ( Yeni Kale ) 1746 yılında inşa edilmiştir ve devlet bakanlarına ev sahipliği yapmaktadır,Avrupa mimarisinin en güzel anıtlarından biri olan Weissenhof Settlement 1927 yılında yapılmıştır.Wilhelma Botanik ve Hayvanat Bahçeleri en iyi bahçelerden biridir ve çeşitli orkideler,manolya korulukları,akvaryumlar bulunmaktadır ve ondokuzuncu yüzyılda inşa edilmiştir.

Kültür & Eğlence

Stuttgart’ta üç kattan oluşan Mercedes Benz müzesini ziyaret edebilir ,Stuttgart Sanat Müzesinde ise Otto Dix’in çalışmalarını inceleyebilirsiniz.Bu şehirde bulunan  diğer önemli müzeler arasına ise  Landesmuseum Württemberg ve Porsche Müzesini de ekleyebiliriz.Kentte sene boyunca bir çok kültür aktiviteleri düzenlenmektedir.Yaz Festivali,Bahar Festivali , Christmas Market,Şarap Köyü , Cannstatt Bira Festivali en önemli festivaller arasındadır.Stuttgart' a yapacağınız yurtdışı turu ile şehrin etkileyici mimarisi karşısında büyülenebilirsiniz.

Yeme & İçme

Stuttgart birası ve Stuttgart şarabı şehrin en ünlü içeceklerindendir.Stuttgart mutfağının en bilinen ve meşhur lezzetleri arasında sayabildiklerimiz; hamburger eti,soğan,yumurta ve baharatlardan yapılan Maultauschen , Swabian Roast , un,yumurta ve tuzdan yapılan Spatzle ve soğan keki gelmektedir.

Alışveriş

Şehrin en önemli alışveriş caddesi Königstrasse’dir,dilediğiniz herşeyi bulabilirsiniz.Klett Pasajı ise en iyi alışveriş merkezlerinden biridir.Bohnenviertel ise en iyi dükkanları bulunduran bir yerdir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim