DüsseldorfDüsseldorf , Almanya’nın batısında Ren nehri üzerinde yer almaktadır, şehir ticaret fuarlarıyla ünlüdü. Avrupa ve Almanya’nın kültür ve ekonomi merkezidir.

Geziniz & Görünüz

Scholass Benrath,Düsseldorf’ta en bilinen yerdir,burada saraylar ve tarihi kaleler bulunmaktadır.İmparatorluk Sarayı ( Kaiserpfalz ) Schlolass Dyck Sarayı ve Lin Kalesi bunlardan bazılarıdır.Hofgarten,16. yüzyılda inşa edilmiştir ve Düsseldorf’un ilk bahçesidir.Şehrin en önemli diğer doğa alanları arasında ise,Ostpark,Bilk Rhine Parkı ve Kuzey Parkı yer almaktadır.Düsseldorf''a gelerek yurtdışı gezinizi keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Düsseldorf’ta sanat müzeleri çok ünlüdür,görmeniz gerekenler müzeleri saymak gerekirse,Stadtmuseum,Neanderthal Müzesi , Kunst Palast Müzesi,Goethe Müzesi,Löbbecke Müzesi sadece birkaçıdır.Şehirde sanat merkezleri de çok meşhurdur,bunlardan bazıları Kunsthalle,Rhineland Sanat Toplumu,Kunstarchiv Kaiserswerth’dır.Kentin en büyük kültür organizasyonları olarak ise,Dusseldorf Karnavalını sayabiliriz,Sandal show’u da yine dünyaca ünlü olup,Dusseldorf sergi merkezinde düzenlenmektedir.Yurtdışı turu ile Almanya gezisi yaparsanız Düsseidorf'u görmeden ayrılmayın.

Yeme  İçme

Düsseldorf’ta popüler lezzetler arasında,hardallı pirzola,sirkeli kavrulmuş biftek,midye,bezelye çorbası gelmektedir.Şehirde Old Quarter denilen yerde bir çok birahane ve pub bulabilirsiniz,Altbier adındaki bira şehirde oldukça ünlüdür.

Alışveriş

Şehirde alışveriş yapacağınız bir çok mağazayı Königsallee denilen caddede bulabilirsiniz. Burada antikalar,mücevherler,porselenler,kozmetik ürünlerine kadar her şeyi bulabilirsiniz.Şehirde ayrıca bir çok alışveriş merkezi de bulunmaktadır,bunlardan bir kaçı; KöGalerie, Stilwerk , Schadow Arkaden’dir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim