PisaTüm dünya da İtalya’nın simgelerinden biri haline gelen Pisa Kulesi’nin bulunduğu Pisa, Toskano bölgesinin kuzeyinde yer alan küçük bir öğrenci şehridir.

Geziniz & Görünüz

Ünlü Pisa Kulesi, Pisa Katedrali ve Vaftizhanenin yer aldığı Mucizeler Meydanı (PiazzadeiMiracoli) şehrin görülmesi gereken en önemli bölgesi. Anıt Mezarı da görerek Cavalieri Meydanına geçebilir Saat Saray, San Rocco Kilisesi, SantaSepolcro Kilisesi ve Santa Maria dellaSpina Kilisesi ni ziyaret edebilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Üniversite şehri olan Pisa da öğrencilerin düzenlediği partiler, şovlar ya da kültürel aktivitelere katılabilirsiniz. San Matteo Müzesi ve Sanat Müzesi Roma dönemi yapıtlarını görmek isteyenler için önemli iki adres. Üniversite’nin botanik bahçesinde keyifli zaman geçirebilir, Haziran ayında Luminara festivaline ya da geleneksel köprü oyununa katılabilirsiniz. Çok fazla kulüp ya da canlı müziğin olmadığı şehirde BorgoCaddesi ya da Piazzade lle Vettovaglie’de pizza yiyip bira içebileceğiniz kafeler bulunuyor. Ya da genellikle öğrencilerin yaptığı gibi şehri ikiye bölen nehrin kıyısında zaman geçirebilirsiniz.

Yeme İçme

Borgo Caddesi ve Mucizeler Meydanında birçok kafe ve restoranda hem pizza hemde Avrupa mutfağı alternatifleri bulmanız mümkün. Alternatif olarak ise Piazzade lle Vettovaglie’de yer alan Sebze Pazarı’nın yanında ki ya da nehir kıyısındaki restoranlarda özellikle pizza alternatiflerini deneyebilirsiniz.

Alışveriş

Merkezi köprü ve tren istasyonunun arasında kalan Corso çevresinde ya da Borgo Caddesinde birçok küçük dükkandan alışveriş yapabilirsiniz, Pisa Kulesininde içinde yer aldığı Mucizeler Meydanı çevresinde ise birçok hediyelik eşya mağazası bulabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim