Cannes 

Fransa’nın güneyinde ve Nice’in güneybatısında yer alan Cannes , otelleri,casinoları,plajları ,Cannes Film Festivali ile çok ünlüdür.Cannes Film Festivali 1939 senesinden itibaren her yıl Mayıs ayında yapılmaktadır.

Geziniz & Görünüz

Cannes’da görmeniz gereken yerler arasında,ünlü yürüyüş yolu La Croisette,Festival Sarayı Palais des Festivals , Eski şehir Vieux Port , Çiçek Pazarı Marche aux Fleurs , şehir meclis binası Hotel de Ville , sokak pazarı Marche Forville,plaj Plage du Martinez , tekne gezisi Maritime Cannoise ve ada Ile Ste Marguerite’yi ve Picasso’nun hayatının büyük bir çoğunluğunu geçirdiği Mougins’i ,Notre Dame Kilisesi mutlaka görmeniz gereken yerler arasında sayabiliriz. Cannes’de görülmeye değer müzeler arasında ise,tarih müzesi Musee de la Castre , Galerie Alexandre Leadouze, Galerie de Cannes,Deniz müzesi Musee de la Mer , parfüm müzesi Musee International de la Parfumerie ve Picasso Müzesi gelmektedir. Gezilecek yerleri ile Cannes şehri yurtdışı turları arasında çok ünlüdür.

Kültür ve Eğlence

Cannes’a Mayıs ayında giderseniz,film festivalleri,yelken yarışlarını seyredebilirsiniz,festival boyunca bir çok ünlüyü görme imkanı bulabilirsiniz.Kentin kültürel ve sanatsal yönünü yansıtan en önemli yer ise,eski şehir merkezinde bulunan Le Suquet’tir. Ünlü festival ve galaları izlemek için yurtdışı destinasyonları arasında popüler bir yerdir.

Yeme & İçme

Bol zeytinyağlı Fransız yemekleri,muhteşem deniz ürünleri,tadı unutulmaz şaraplar ve eşliğinde bir çok çeşitli peynir ve Lerina likörünü tatmadan dönmeyin deriz.

Alışveriş

La Croisette Bulvarı’nda bir çok lüks butik bulabilir,Rue d’Antibes ise bu bulvarın arkasında bulunan ve görmeye değer yerlerden bir tanesidir.Pazarlık edip uygun fiyata bir şeyler almak


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim