FrankfurtFrankfurt,Almanya’nın beşinci büyük şehridir,orijinal adı Frankfurt am Main’dir.Avrupa Merkez Bankası Frankfurt’ta olduğu için , şehir Avrupa’nın başkenti konumundadır.Volfgang ve Goethe’nin doğum yeri Frankfurt’tur. Genç Werther’in Acıları , Goetz Von Berlichingen Demir Elli Şövalye iki önemli eserler arasındadır.

Geziniz & Görünüz

95 metre yükseliğinde bir kuleye sahip olan Büyük Kilise 850 yılında inşa edilmiştir,Nisan ve Ekim aylarında bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.Ortaçağ dönemine ait Römerberg,Frankfurt’un altıyüz yıllık belediye binası olup,şehrin sembolü olarak Commerzbank Binası’nı görebilirsiniz.Frankfurt’ta diğer görmeniz gereken yerler arasında,Main Kulesi,Fuar Kulesi,Gümüş Kule ve Deutsche Bank’ın iki kulesi , Frankfurt Hayvanat Bahçesi,Main nehri , Giersch Müzesi , Uygulamalı Sanatlar Müzesi , Dünya Kültürleri Müzesi,Haberleşme Müzesi yer almaktadır.Yurtdışı turu ile görebileceğiniz ilgi çekici destinasyonlardan birisidir.

Kültür ve Eğlence

Frankfurt; fuarlar,tiyatrolar,edebiyat,konferanslar,seminerler,sayısız etkinliklerle ünlüdür.Ambiente ve Kitap fuarı şehrin en önemli fuarları arasında yer almaktadır.Kent,müzik festivalleri ile de çok ünlüdür,Mayıs ayında Rheingau Müzik Festivali ,yazın sonlarında ise,Museum Riverbak Festivali en bilinenler arasındadır.Şehrin önemli  kültürel merkezleri arasında ise,Frankfurt Operası , İngiliz Tiyatrosu,Uluslararası Tiyatro ve Eski Opera Evi gelmektedir.Ebbelwei Express ile harika manzaralı bir şehir turu yapabilirsiniz.

Yeme İçme

Şehirde dışarıda yemek yemek isterseniz,Fressgasse caddesine gidebilirsiniz. Frankfurt’ta üçbin adetin üzerinde restoran ve bar bulabilirsiniz.Kentin en önemli yöresel lezzetlerinin arasında ise,Apfelwein ( Alman usülü elma şarabı ) , Handkase denilen ekşi süt peyniri gelir.

Alışveriş

Goethestrasse,şehrin en ünlü alışveriş caddesi olup , buradan antikalardan tutup,kişisel bakım ürünleri,kürkçü dükkanlarına kadar her çeşit alışveriş imkanını bulabileceksiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim