SlovakyaBir Orta Avrupa ülkesi olan Slovakya'nın başkenti Bratislava olup toplam nüfus 5 milyon'un üzerindedir.Bunun %85'ni Slovaklar geri kalanını da Macarlar oluşturmaktadır.Dağlık bir yapıya sahip olan Slovakya önemli kayak merkezleri ve nehirleri ile ünlüdür.

Geziniz & Görünüz

Kültür ülkesi Slovakya'da kilise,katedral ve müzelere hayran kalacaksınız.Şehrin kalbi olan Hlavne meydanın'da Mozart ve Franz Liszt çocukluklarında sahne gösterimi yapmıştır.Bu meydan arnavut kaldırımlarıyla döşenmiştir.1760 yılında yapılan Grassalkovich Sarayın'da uzun yıllar konser ve balolar düzenlenmiştir.Bugun Slovakya cumhuriyet Başbakanlık Sarayı olarak kullanılmaktadır.Gotik mimarisiyle Palffy Sarayı, Beethoven ve yakın arkadaşının kompozisyonlarının sergilendiği Keglevich Sarayı, Şehir manzarası muhteşem olan Devin Kalesi diğer görülecek yerler arasındadır. Yurtdışı gezinizde Slovakya kültürüne hayran kalacaksınız.

Kültür ve Eğlence

Düzenlenen festivalleri,park ve bahçeleriyle tam bir gezi ülkesi olan Slovakya'da gününüzü son anına kadar yoğun yaşayabilirsiniz.Ülkedeki en canlı gece hayatı Bratislava'da yaşanmaktadır.Üç üniversite ve üç yüksek okulun bulunduğu şehirde nüfusun yarısını öğrenciler oluşturmaktadır, hal böyle olunca eğlencede sınır tanımamaktadır.Jazz Slovakya'da güçlü ve geleneksel bir olgudur.Burada bulunan Jazz cafe'de Slovakya'nın en iyi müziğini dinleyebilirsiniz.Dinopark Bratislava Hayvanat Bahçesinde ise tüm ziyaretçilerin ilgisini çeken dinozor heykelleri bulunmaktadır.Bratislava Müzik festivaki en prestijli festivaldir.Yerel ve yabancı sanatçılar performanslarını sergilerler.Ayrıca bira ve şarap festivalleri de ülkede ayrı bir yere sahiptir.Festival ve konserlerin tadını Slovakya turu ile çıkarabilirsiniz.

Yeme İçme

Yemek kültüründe Slovakya, eski slav kültürünün izlerini taşımaktadır. Slovak yemeklerinden çeşitleri; çorbalar,haşlanmış ve kavrulmuş sebzeler,rosto ve ızgara etler diye sıralayabiliriz.Geneden bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir.Ancak kendilerine has meyveli börekleri ve tatlıları Slovakya'nın farklılığını ortaya koymaktadır.Slovakya mutfağından çok İtalyan,Fransız,Çin ve Hint restoranları fazlaca bulunmaktadır.İçecek olarak birşeyler düşünüyorsanız Slovak birası,şarap ve maden suları ünlüdür.

Alışveriş 

Burada alışveriş şehrin 2 bölgesine bölünmüştür.Birçok alışveriş merkezi şehrin merkezi durumundayken ,küçük dükkanlar şehrin çevresine yayılmış durumdadır.Alışverişin merkezi Obchodna'dır.Ünlü markaların yanı sıra farklı kıyafet ve takı tasarımları satan butikler bulabilirsiniz.Koşturmaktan yorulunca kendinizi burada yer alan kafe,restoran ve barlara atabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim