ParaguayParaguay; Denize kıyısı olmayan yaklaşık 6 milyonluk nüfusu ile çoğunluğunu İspanyolların oluşturduğu bir ülkedir.Başkenti Asuncion'dur. Az sayıda Avrupalı,Japon ve Brezilyalı göçmen vardır.Halkın %97'si Roma Katoliğidir.Paraguay'ın kültürel ve ekonomik anlamda en büyük kenti başkenti Asuncion'dur.

Geziniz & Görünüz

Başkanlık sarayı,eski senato yapısı,Metropolitana Cathedrali ve Casa de ındependencia görülebilecek yerlerdir.Devlete bağlı Universidad Nacional ve Universidad Catolica üniversiteleri de ülkenin popüler yerleridir.Paraguay'da geçmişte kahramanların yattığı Panteon Nacional,Godoi Müzesi ile La Encarnacion kilisesi de ziyaretçilerin akınına uğramaktadır.

Kültür ve Eğlence

Paraguay'da birçok bar,kumarhane ve disko mevcuttur.Açık hava restoranlarında son derece keyifli atmosfer eşliğinde yemek  yiyebilirsiniz.Sınır kentleri olarak geçen Encarnacion ile Cuidad del Este'de kumarhaneler yer alır.En gözde müzik türü polka ile serenatların çoğunu kapsayan yavaş ve romantik guaranias'tır. Güney Amerika kültürünü yaşatan bir yer olduğu için yurtdışı turu ile gezilebilecek ender yerlerden biridir.

Yeme İçme

Ülke yemek kültürü açısından İspanya başta olmak üzere Avrupa ve birçok medeniyetten etkilenmiştir.Ancak besin kaynakları kendilerine özgüdür.Bunlar cassava ve mısırdır.Akşam yemeklerinde en çok farina,almidon gibi besinleri kullanırlar.Aynı zamanda mısırın çorbasını da yaparlar.Kuzu eti ve domuz eti fazlaca tüketilmektedir.Katılacağınız yurtdışı turu ile Güney Amerika yemeklerinin tadına daha yakından bakabilirsiniz.

Alışveriş

Asuncion'da birçok modern alışveriş merkezi bulunur.Bunların arasında Calle Palma, popüler bir alışveriş merkezi olup birçok ünlü mağaza yer alır.Deri ürünleri,tahta el işleri,gümüş kaplı kupalar ve yerel takılar en çok tercih edilen ürünler arasındadır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim