AvusturalyaGüney yarım kürede yer alan Avusturalya bir ada ülkesidir. Herhangi bir ülke ile kara sınırı yoktur. Ülkenin başkenti Canberra ve en büyük ise Sydney’dir.  Avusturalya dünyanın en büyük adası olup, en küçük kıtasıdır. Avusturalya da konuşulan dil ingilizcedir. Ancak henüz resmi olarak kabul edilmiş bir dili yoktur. Nüfusu yaklaşık olarak 19 milyondur.

Geziniz & Görünüz

Avusturalya birçok denizcilik müzesini bünyesinde barındırmaktadır. En turistik şehirleri Sydney ve Melbourne’dur. Sydney Limanı, Rocks, Circular Quay, Sydney Opera Binası, Darlin Harbour ve Bondi plajı olarak sıralanabilir.

Kültür ve Eğlence

Avusturalya bir ada ülkesi olmasından dolayı bir çok plaja sahip olmaktadır. Bundan dolayı denize girebilir veya rüzgar sörfü yapabilirsiniz. Centennial Parkında yürüyüş yapabilir veya ata binebilirsiniz. Ocak ayında sydney’de yat yarışı yapılmaktadır. Ayrıca ocak ayında Sydney’de gene üç hafta süren Sydney festivali yapılmaktadır. Sega World’da ise birçok animasyonlu makine ile oyunları 3d olarak oynayabilirsiniz.Uzak yolculukları seviyorsanız Avusturalya'ya yurtdışı turları ile katılabilir ve farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Yeme İçme

Sydney Darling limanı özellikle bir çok restaurant’a  ev sahipliği yapmaktadır. İngiliz yeme-içme alışkanlıkları burada sıkça görülür. Özellikle deniz mahsulleri sıkça rastlanmaktadır. Ancak tüm dünya mutfağı örneklerini bulabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda aborjinlerin yerel yemeklerine de rastlamak mümkündür.

Alışveriş

Özellikle kanguru ile ilgili birçok ürün bulunmaktadır. Sydney’deki  Oxford Caddesinde birçok hediyelik eşya satan mağaza bulabilirsiniz. Aborjinilerin bumerang gibi yerel hediyelik eşyaları ülkeye döndüğünüzde farklı ve güzel olabilir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim