LüksemburgFransa ile Almanya arasında Batı Avrupa'da yer alan Lüksemburg, yarım milyondan az nüfusu ile sakin bir ülkedir.Almanca ve Fransızca'nın konuşulduğu ülkenin başkenti de ülkeye ismini veren Lüksemburg'dur.

Geziniz & Görünüz

Eski şehir bölgenin en güzel yerlerinden biridir.Eski ve Balık pazarı olarak bilinen şehir ve buradaki eski binalar , geçmiş tarihin etkilerini gözler önüne sermektedir.St Esprit Platosu ile şehir manzarasını izleyebilirsiniz.Nehir üzerinde yer alan St Michel Kilisesi şehrin en güzel köşelerinden biridir.Bu alanda eski dönemden kalma kayaların içine açılan bir tünel bulunmaktadır.Casemates du Bock girişi bulunun tüneli mart ile kasım ayları arasında gezebilirsiniz.Yurtdışı destinasyonları arasında ilgi çeken bölgelerdendir.

Kültür ve Eğlence

Lüksemburg ülkede yer alan müzeleriyle ünlüdür.Bunlardan Ulusal Tarih ve Sanat Müzesi,Lüksemburg Tarih Müzesi,Modern Sanat Müzesi ve Askeri Tarih müzesi en çok bilinenleridir.Eski kaleleriyle lüksemburg Unesco dünya kültür mirası listesinde yer almaktadır.Lüksemburg ressam ve fotoğraf sanatçısı pek çok ünlü isim yetiştirmiştir.Kültür açısından zengin olan Lüksemburga yurtdışı turları ile katılabilirsiniz.

Yeme İçme

Yemek açısından Alman,Fransız ve Belçika yemeklerinin karışımıdır.Turna balığı,kerevitler,alabalık,hamur işleri ve pastaları lezzetlidir.Çevredeki restoran ve barların görünüşleri,Avrupa'nın diğer yerleri ile aynıdır.Beyaz Moselle Şarabı, Fransız şarabından daha serttir. Yerel yemekleri arasında süt domuzu peltesi,kiraz rakılı omlet,lahana turşusu ile tütsülenmiş domuz ve ardenne jambonu yer almaktadır.

Alışveriş

Lüksemburg da alışveriş açısından porselen ve kristal ürünler en çok tercih edilenler arasındadır.Kristal fabrikaları ziyaret gezilerine açıktır.Geleneksel toprak kaplarının yapıldığı Nospelt'de iki hafta da bir yerel ürünler pazarı kurulur.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim