LyonFransa’nın en büyük ikinci ticaret merkezi olan Lyon, Paris ve Marsilya arasında yer alır. Tarihi bir şehir olan Lyon, ticaret merkezi olmasının yanında, yemek kültürü ve eğlence merkezleriyle turistlerin ilgisini çekmektedir. Lyon’u sıradan bir sanayi şehri zannedenler, kesinlikle bu şehri ziyaret edip, Fransa’nın en iyi şaraplarını ve yemeklerini tadıp bu tarihi şehrin keyfini çıkarmalıdır.

Geziniz & Görünüz

Lyon’un en çok öne çıkan özelliği sanayi olsa da, zengin mutfağı, ipek dokumacılığı, Old Lyon bölgesi ile de dünyaca ünlüdür. Saint Jean katedrali, Notre Dame bazilikası, Trinity kilisesi tarihi yüzü görmek isteyenlerin uğrak yerleridir. Bellecour meydanı şehrin merkezidir ve burada sayısız cafe, restoran ve eğlence mekanı bulunmaktadır. Aynı zamanda Lyon’da bulunan pek çok müze ile de Lyon turunuzda kültürel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Kültür Lyon şehri için çok önemlidir, şehrin kendine has bir kültürel yapısı vardır. Özellikle sahne sanatları çok gelişmiştir ve dünyaca ünlüdür. Aynı zamanda şehrin tarihi kültür yapısı da çok özel ve güzeldir. En önemli sanat merkezleri, Celestins tiyatrosu, Ulusal popüler tiyatro, Ulusal orkestra binası gibi görkemli merkezlerdir. Lyon’un bir başka güzel tarafı da yıl boyu düzenlenen sayısız festivallerdir ve bu festivallere yılın hangi dönemi Lyon’u ziyaret ederseniz edin rastlama ihtimaliniz mevcut. Nehir kıyısı gezintileri, şarap mahzenleri ve sınırsız eğlence imkanı sunan gece kulüpleri de oldukça ilgi çekicidir.

Yeme İçme

Yemek kültürü oldukça gelişmiştir. Dünyaca ünlü restoranları ve şarap tadım olanakları ile Lyon sadece Fransa’nın değil tüm dünyanın gastronomi başkentidir. Çok verimli topraklara sahip olan kentte meyve sebze üretimi yanında tatlı su balıkçılığı ve hayvan ürünleri de çok çeşitlilik ve kalite sunmaktadır. Tüm şehirde her bütçeye uygun muhteşem tatlar sunan restoranlar sizi bekliyor.

Alışveriş

Lyon’da özellikle yerel eşyalar satan sokak pazarları çok meşhurdur, aynı zamanda Bellecour meydanında sayısız alışveriş olanağı sunan her türden alışveriş merkezi ve butikler bulunmaktadır. Viktor hugo ve Republique caddeleri sadece yayalar için olup pek çok alışveriş imkanı sunan başka bölgelerdir. Lyon aynı zamanda antika ve dekorasyon meraklıları için de birebirdir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim