GanaToplam nüfus yaklaşık olarak 25 milyon civarındadır. Başkenti Akra olup, Afrikanın önemli ülkeleri arasında yer almaktadır. Batı Afrika’da yer almaktadır.  İklimi tropikaldir ve sene boyunca 26-30 derece arasında seyreder. Resmi dili ingilizce'dir. Ancak bu dil dışında Akan, Moshi-Dagomba, Ewe ve Ga gibi dillerde kullanılmaktadır. Sınır komşuları ise Togo ve Fil Dişi Sahilleridir.

Geziniz & Görünüz

Akra Gana’nın en güvenli şehirlerinden biridir. Ve gezilecek önemli yerlere sahiptir.  Ulusal müze köle ticareti ile ilgili birçok bilgiyi bulabileceğiniz yerlerden biridir. Bunun dışında Elmina Kalesi, St. George Kalesi, Kakum Ulusal Parkı ve Volta Gölü görülmesi ve gezilmesi gereken yerlere örnek olarak verilebilir. Afrika'yı daha yakından tanımak için Afrika turuna katılabilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Akra Konferans Merkezi görülmesi gereken önemli yerlerden biridir. Koloni dönemimde özgürlükleri için hayatlarını feda etmiş 3 Ganalının heykelinin olduğu Bağımsızlık Meydanı ise diğer önemli yerlerdendir.  Oldukça renkli bir gece hayatı vardır. Genel olarak Hip-hop ve rap tarzı müziklerin hakim olduğu mekanlar bulunmaktadır.Değişik Afrika kültürünü yurtdışı turları ile tanıyabilirsiniz.

Yeme İçme

Merkezi konumda yer alan Osu, restaurant ve otellerin sıkça bulunduğu bir bölgedir.  Dünya mutfağı ve yerel Gana mutfağını burada rahatça bulmak mümkündür.

Alışveriş

Alışveriş için önerilebilecek diğer mekan ise Makola Pazarıdır.  Burada el yapımı Afrika tarzı ürünler ve kumaşları bulmanız mümkün. Bir diğer önemli pazar ise; Osu Night Market’tir. Burası gece hizmet veren bir pazar olup, mumlarla aydınlatılmaktadır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim