YunanistanBaşkenti Atina olan Yunanistan 12 milyonluk nüfüsu ile Türkiye'nin batı komşusu'dur.Resmi dili Yunanca olup para birimi Euro'dur.Üç kenarı denizlerle çevirili olan ve kıyıya yakın en çok adası olan ülkedir.

Geziniz & Görünüz

Yunanistan'da eğlencenin her türlüsünü yaşayabilir ve tarihe doyabilirsiniz.Ortaçağ'a ait eski kalıntılarla çevrili coğrafyaya şahitlik edebilir ve Ortodoks kiliselerinin örneklerini görebilirsiniz.Tarih ve mitolojinin ürünü olan Atina tüm dikkatleri üzerine toplamıştır.Ortaçağ anıtı olan Acropolis,Parhenon,Propylaea,Athena'nın eski tapınağı ve Erechtheion buranın kültürel değerlerinden bazılarıdır.Bunun yanında Antik Agora ve Ulusal Arkeoloji Müzesini de görebilirsiniz.Alternatif kültür ve sanat turu düşünüyorsanız yurtdışı turları arasında yer alan Atina bunun için doğru bir adrestir.

Kültür ve Eğlence

Atina ziyaretçilerine kültür ve eğlence bakımında çok farklı alternatifler sunmaktadır.Atina denilince akla gelen ilk eğlence Yunan tavernasıdır.Bu taverna dışında caz barları ve canlı müzik dinleyebileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır.Kış sezonunda ise Atina Konser Salonun'da farklı konserler verilir.Yunun ulusal opera ve balesini de burada izleyebilirsiniz.Atina'da yaklaşık 50 tane tiyatro bulunmaktadır.Yaz ve kış döneminde düzenlenen festivaller ile de Atina popüler bir yurtdışı destinasyonudur.

Yeme İçme

Yunanların en ünlü yemeği kurutulmuş balıkla yapılan bir çeşit pita'dır.Balık yunan halkının vazgeçemediği bir besindir.Sebzelerde yunan mutfağında önemli bir yere sahiptir.Ama eti hergün yemezler ve belli günlerde özel yemek olarak kullanırlar.Yunan mutfağında bizde olduğu gibi ekmeğin rolü büyüktür.Çok farklı ekmek çeşitleri bulunmaktadır.Yunan mutfağında besin maddeleri zaman içinde değişikliğe uğramıştır.Bunun sebebi de kişilerin sosyo-ekonomik koşullarının farklı olmasıdır.

Alışveriş

Atina alışveriş için son derece donanımlı bir yerdir.Benzersiz el yapımı eşyalar,bitpazarındaki ufak tefek eşyalar ve antikalara kadar herşeyi bulabilirsiniz.Hediyelik ve turistik eşyalar için ziyaret etmeniz gereken yer Plaka'dır.Burada her tür eşyayı ucuza bulabilirsiniz.Ünlü moda tasarımcıları Louis Vitton,Gucci,Bulgari gibi moda mağazalarını ise Kolonaki'de bulabilirsiniz. Monastiraki de açık havada sokakta alışveriş yapmayı sevenler için idealdir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim