LitvanyaLitvanya ; Baltık denizinde yer alan bir Avrupa Devleti'dir.Başkenti Vilnüs'dur.Nüfusun yaklaşık 4 milyon olduğu Litvanya'da seramik,ahşap oymacılığı ve dokumacılık gibi el sanatları yaygındır.

Geziniz & Görünüz

Litvanya gezilmesi için en ideal mevsim yaz ayıdır.Burada da Old town bulunmaktadır ve tarihi dokusu sizi etkileyecektir.Litvanya Dükü Gediminas'ın yaptırdığı ve kendi adını taşıyan Gediminas Kulesi katedralin yanında yer almaktadır.Bu Kulenin karşısında yer alan Gedimine caddesi Vilnüs'ün en prestijli ve en popüler bölgesidir.Vilnüs'da yeşil alan ve parkların fazlalığı dikkat çekmektedir.Vilnüs'un ara caddelerinde yürürken Sovyetler birliğinden kalma bakımsız binaları da görebilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Litvanya 2009'da Avrupa Kültür Başkenti ilan edilmiş ve o yıl 20 Haziranı 21'ine bağlayan gece kültür etkinlikleri kapsamında uykusuz gece ilan edilmiştir.Litvanya erkek ve kadınlarının başlarına ve boyunlarına astıkları çelenkler ile yaptıkları kutlamalar açık hava konserlerinde sıkça görülmektedir.Sabahın ilk ışıklarına doğru eğlence için Vilnüs'da yer bulmak pek mümkün olmamaktadır.Sınırsız eğlence arayanlar Litvanya yurtdışı turu ile bu heyecanı ve adrenalini yaşabilmektedir.

Yeme İçme

Litvanya mutfağı genelde etli yemekleri ile tercih ediliyor.Domuz eti kullanmayı tercih ediyorlar.Litvanya'nın başkenti Vilnüs'de dünya mutfağından farklı lezzetler sunan restoranlar bulabilirsiniz.Vilnüs şarap üreten bir ülke olmamasına rağmen birçok şarap evleri bulunmaktadır.Litvanyalılar özellikle pazar günleri kıbın yemek için Trakai'ye geliyorlar .Hamura konulan çiğ et ile birlikte hazırlanan bu lezzet az da olsa Türk damak tadına benzemektedir.

Alışveriş

Alışveriş konusunda çok alternatifi olmayan Litvanya'de hediyelik eşya konusunda fazla bir seçenek bulunmuyor.Turistik eşya satan sokak satıcılarının tezgahların da Matruşka bebekleri ve Hollandalılar'ın tahta ayakkabılarını görebilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim