PanamaPanama ; Kuzey Pasifik ile Karayip Denizi kıyısında, Orta Amerika'da yer almaktadır.Resmi dil İspanyolca'dır ve bunun yanında da İngilizce oldukça yaygındır.Panama ülkenin baş şehri olup en büyük kültür ve ticaret merkezidir. Turizm'den büyük gelirler elde eden bir ülkedir.

Geziniz & Görünüz

Ünlü Panama kanalı muhteşem bir mimariye sahiptir ve buraya gelen ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır.Çevrede hem kültürel hem de dini motifler taşıyan binalar görülebilir.Şehir merkezinde irili ufaklı çok sayıda müze bulunmaktadır. Panama tarihini yakından görmek isteyenler için panama turu ideal bir yerdir.

Kültür ve Eğlence

Panama oldukça hareketli ve değişiklik gösteren bir gece hayatına sahiptir.Normal restoran ve kafelerin dışında eğlence mekanları,gay barlar,dans kulüpleri,kumarhane ve striptiz kulüpleri gibi birçok seçenek mevcuttur.Bunun dışında festival ve gösterileriyle de ünlü olan Panama'da Ocak ayında Jazz Festivali, Mart ayında World Body Painting Festivali düzenlenmektedir.Panama kanalını ziyaret etmek için her yıl binlerce turist yurtdışı turu ile Panama'ya gelmektedir.

Yeme İçme

Panama çevresindeki yerlerde Fransız,İspanyol ve Amerikan yemekleri bulunmaktadır.Panama'da kaliteli restoranlar yer almaktadır.Doğu mutfağından örnekler veren çeşitli restoranları da bulabilirsiniz.Genelde yemekler baharat ve acılıdır.Deniz ürünleri lezzetli ve boldur.Otel,bar ve restoranlarda alkollü içecekler fazlaca bulunmaktadır.Ulusal yemekleri arasında; Ceviche (soğan ve biberle marine edilmiş balık), Patacones de Platano (Kızarmış muz), Sancocho ( Tavuk,et ve sebzeyle yapılan bir panama yemeği) bulunmaktadır.

Alışveriş

Panama gümrüksüz işlemlerin olduğu ender yerlerdendir.Bütün Avrupa ve Dünya'dan gelen lüks eşyalar burada üçte biri fiyatına satılmaktadır.Bunun yanında hediyelik eşya olarak boncuk kolyeler,yerli giysiler,mücevherler,değerli taşlar,deri ürünler,tahta oymalar ve seramikler alabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim