KoreBaşkenti Seul olan Kore, 50 milyondan fazla nüfusu ile popüler bir destinasyondur.Birçok tapınak,hisar ve sarayları Unesco tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmektedir ve ülke turizm anlamında önemli değerler taşımaktadır.

Geziniz & Görünüz

Kore'de 20'ye yakın ulusal park bulunmaktadır.Geniş bir alanda olan nehirler ,dağ ve eski yapılar ile tapınakları barındırmaktadır.Macera ve yürüyüş sevenler için parkur ve tırmanma yerleri bulunmaktadır.Jirisan Ulusal Parkı ülkenin en yüksek ikinci bölgesidir.Güzel manzara izlemek için ideal bir yerdir.Eşsiz güzellikteki ormanları ve akarsuları ile doğa güzelliği sunan bir yerdir.Bir diğer Ulusal Parkı Gyeongju'na ise hazine ve eserlerden dolayı ''duvarları olmayan müze'' denilmektedir. Bunun gibi birçok ulusal park bulunan Kore Unesco tarafından dikkate alınmıştır. Kore turları ile yurtdışı gezisine kolayca katılabilirsiniz

Kültür ve Eğlence

Başkent Seul oldukça eğlenceli ve dinamik bir yerdir.Farklı aktiviteler için farklı bölgelere gitmeniz gerekebilir.Hongik Universitesi'nin etkisiyle Hongik-De bölgesi çok hareketlidir.Fazla sayıda öğrenciyi ve yabancı turisti barındırmasıyla barlar,karaoke odaları,restoranlar ve sokak etkinliklerinin bulunduğu bir bölgedir.İtewon bölgesi ise batı tarz barları ve çeşitli ülke konsoloslukları yer alır.Seul'de şehir turları ile birçok turist Seul Kulesi,Geleneksel kore müzesi,arkeoloji ve sanat müzeleri gezilerine katılmaktadır.Eğer Kore'ye kasım ayı içinde gidiyorsanız Seul Fener Festivali'ne katılabilirsiniz. Asya'nın Türkiyesi Kore'ye yurtdışı turları ile giderek kültürel bağlılık ve yakınlığı daha yakından hissedeceksiniz.

Yeme İçme

Kore mutfağı kendine özgü ve zengindir.Bir öğünde pek çok çeşit yemek yerler,çorba ve pirinç kore mutfağında önemli bir yere sahiptir.Ayrıca yemeklerini hep özel bir masa düzeninde yerler.Yemek yerken diğer bir yandan acı turşu,balık,kırmızı sebze ve soya sosu gibi yiyecekleri de kullanırlar.Genel de yemeklerinden bir yahni veya Prugoki gibi ince kesilmiş et kavurması bulunur.Büyük ölçüde sebzeye dayanan kore mutfağı sarımsak,zencefil,susam yağı ve kırmızı biber sıkça kullanılır.

Alışveriş

Alışveriş sevenler için Kore cennet sayılabilir.Ayakkabı,çanta,bavul,deri eşya,ipek ve antika hediyeliklerine cazip fiyata sahip olabilirsiniz.Kore'nin en geniş pazarlarından biri olan Namdaemun Market'de binlerce açık tezgah,dükkan ve sokak satıcıları bulunmakta.Kore'de çoğu alışveriş merkezinde soyunma kabini yoktur.Dongdaemun Market' e giderseniz de porselen tabak ve gümüş çatal-bıçak takımlarından alabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim