PekinÇin’in başkenti ve en büyük ikinci şehridir. Çin’in politika ve ticaret merkezidir. Pekin Çin’in günümüzde ki hızlı gelişiminden payını almış ve modernleşme ve kentleşme sürecini oldukça hızlanarak artırmıştır. Bunun yanında ülkenin tarihsel kimliğini yansıtan pek çok öğeye de rastlanabilmektedir.

Geziniz & Görünüz

Pekin’de pek çok tarihi ve kültürel yer bulunmaktadır. Ancak ünlü Çin Seddi, Chongwen’de bulunan 500 yıl boyunca dış dünya ile irtibat olmadığı için Yasak Şehir ismini alan saray ve yine Chongwen’de bulunan Cennet tapınağı en önemlileridir. Bunların yanında Kunming gölü etrafında yer alan Yaz Sarayı’da özellikle uzak doğu kültürü ve mimari özellikleri ile büyüleyicidir. Aynı zamanda kentte bulunan pek çok park da yürüyüş yapma imkanını bulacaksınız. Uzakdoğu kültürünü yurtdışı turları ile daha yakından yaşayabilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Pekin Çin’deki modernleşme sürecinden oldukça etkilense de, şehrin önemli kültürel yapıları korunmuştur. Şehirde yıl boyu pek çok festival gerçekleşmektedir. Wan Fung sanat galerisi, Capital Museum gibi ziyaretçilerin ilgisini çekecek pek çok yer bulunmaktadır. Bunların dışında Çin kültürüne özgü sahne sanatlarının sergilendiği pek çok salon bulunmaktadır. Aynı zamanda tüm kentte yer alan sportif aktiviteler için özel olarak yapılmış parklar da ziyaretçiler için farklı alternatifler olabilir. Şehrin yaşadığı modernleşme sürecinde eğlence ve gece hayatı özellikle çok etkilenmiştir. Her zevke hitap eden eğlence merkezleri bulunmaktadır.Çin'e yapacağınız yurtdışı turu ile büyülü tapınak ve eserleri yakından görebileceksiniz.

Yeme İçme

Pekin, ünlü uzakdoğu mutfağının her türlü örneğini bulabileceğiniz çok zengin yemek olanakları sunmaktadır. Yerel baharatlar ile yapılan yemekler ve mezeler oldukça ünlüdür. Tüm sokaklar küçük büfeler ile doludur. Bunun yanında çok lüks restoranlara da sahip olan Pekin’de bu mutfağa uzak olan ve tanışmak istemeyen ziyaretçileri için de fast food restoranları, dünya mutfağından örnekler sunan restoranlar da çokca bulunmaktadır.
 
Alışveriş

Çin’in modern yüzü doğal olarak alışverişe de yansımıştır. Geleneksel el yapımı ürünleri de gayet güzel bir şekilde sunan Çinliler, Pekin’de sayısız alışveriş merkezleriyle misafirlerini ağırlamaktadırlar. Dünyanın her yerinden markanın yer aldığı China World Shopping Mall, Pekin One World ve Pasific gibi alışveriş merkezlerinde her türlü ürünü bulmanız mümkündür. Ayrıca Ladie’s Street adlı sokakta ise sadece kadınlara özgü ürünler satan küçük butikler yer alır ve kadınlar için oldukça ilgi çekicidir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim