DortmundEskiden sadece dev bir sanayi şehri olan Dortmund, günümüzde sanayileşmenin verdiği ivmeyle ve güçle Almanya’nın en gelişmiş, en önemli kültür, sanat  şehirlerinden biri haline gelmiştir. 2010 yılında kültür başkenti olması da bu durumun bir göstergesidir. Dortmund’un en önemli kaynakları çelik, kömür ve biradır. Şehrin en önemli gurur kaynakları, birası, sanayisi, opera binaları, sanat galerileri ve futbol takımıdır.

Geziniz  & Görünüz

Dortmund’da kültür meraklıları içi pek çok müze, opera binası, katedral bulunmaktadır. Özellikle bira müzesine bir ziyaret çok keyifli olabilir. Ayrıca Hohensyburg’da gezerek şehrin merkezini tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda doğa ve spor meraklıları için  Dechen Mağarası ve Signal Iduna parkı ve muhteşem Westfallen stadı görülmeye değerdir.Almanya yurtdışı destinasyonları arasında en popüler olanlarındandır.

Kültür ve Eğlence

Dortmund kültürün başkenti konumuna yükselecek kadar ileri gidebilmiş bir şehirdir. Şehrin hemen her yerinde sanatsal bir aktiviteye rastlamak mümkündür. Tiyatro, konser ve opera salonları şehrin her yerindedir. Bira müzesi, Hoesch müzesi, Ostwal ve Adlerturm müzeleri gibi pek çok müze bulunmaktadır. Şehrin simgelerinden olan birasını tatmak ve yorgunluk atmak için de özellikle Ruhr bölgesinde bulunan pek çok cafe,restoran ve pub da sizleri bekliyor.

Yeme İçme

Avrupa’nın önemli bira üreticilerinden olan Dortmund’da 13 tane bira imalatçısı bulunmaktadır. Bu sayede şehrin her noktasında pek çok farklı bira tatma imkanına sahip olacaksınız. Klasik Alman yemekleri ve Dünya mutfağından seçkin örnekler de bulabileceğiniz Dortmund’da mutlaka yerel publara da uğramalısınız.
 
Alışveriş

Dortmund çok gelişmiş bir şehir olması sayesinde ziyaretçilerine çokca alışveriş imkanı da sunmak durumundadır ve kesinlikle misafirlerinin ihtiyaçlarına bu konuda da karşılık verebilmelidir. Eski Pazar'da daha çok hediyelik eşya ve yerel ürünler bulunurken,şehir merkezi olan yerde her çeşit dünya markası,butik ve benzeri pek çok dükkan ile alışveriş meraklılarını bekliyor.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim