TayvanTayvan, Çin'in ana kıtasında yer alır,Asya'daki en küçük yaşam alanına sahip ülkedir.Başkenti Tapei olan yer, Batı Pasifik Okyanusun merkezinde yer aldığı için çok önemli bir konuma sahiptir.

Geziniz & Görünüz

Tayvan küçük gibi görünse de dağları ve kaplıcaların bulunduğu bölgeler,doğal taşların bulunduğu araziler yer ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.Yabancıların yaşadığı Shida bölgesi ise şehir içinde aktivitelerden hoşlanan insanların geldiği yerdir.Özellikle geceleri turistler ve nüfusun çoğunluğu bu bölgeye gece pazarı'nı gezmek için geliyor.Diğer popüler bir mekan ise çok para harcayan için 101 Binası alanı'dır. Yüksekliği (509 mt) ile dünya'nın en büyük yapısı olan Taipei 101 Tayvan'ın gurur kaynağıdır.Sergi ve müzeler de sanatseverlerin ziyaret ettiği yerler arasında.Giriş ücretleri herkesin gezip görebilmesi için çok ucuzdur.

Kültür ve Eğlence

Tayvan bünyesinde birden çok dini barındırır.Özellikle burda yer alana Konfiçyüs tapınakları görülebilir,tütsülerin yoğun kokusu geliyorsa bilin ki tapınaklara yakınsınız.Burdaki tapınaklar çok özel ve saygıyla inşa edilmiştir.Farklı desenler de büyüleyici heykeller, oymalarla süslü tapınaklar için buraya yüzlerce turist gelmektedir.Asya kültürünü farklı bir konsepti olan Tayvan'ı gezmek ve görmek için yurtdışı turları ile bu kültür gezilerine katılabilirsiniz.

Yeme İçme

Deniz ürünleri ve ülkenin geleneksel yemeği olan etli noodle çorbası hemen her öğünde yenen hesaplı bir yemektir.Tayvan'daki restoranlarda çatal ve bıçak kullanılmadığı için chopstick adı verilen uzak doğuluların yemek yerken kullandıkları çubukları kullanıyorsunuz.Özellikle Japon ve Tayland restoranları büyük rağbet görmektedir.Tayvanlılar yemek yemekten,gezmekten ve alışveriş yapmaktan çok zevk alırlar.Genellikle yeşil çay ve Tayvan'da bolca yetişen oolong çayı en çok tercih edilenler arasındadır.

Alışveriş

Tayvan'ın gurur kaynağı binası Taipei 101'in çevresinde lüks binalar,restoranlar ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır.Buralardan Asya bölgesine ait yöresel hediyelik eşyalar alabilir ve ünlü tapınak tütsülerini yakından görebilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim