Pakistan 

Pakistan ; Güney Asya'da yer alan Pakistan,  İran,Afganistan ve Hindistan ile komşudur.Nüfüs açısından 6'ncı büyük ülkedir.Halkın çoğunluğu müslüman olup İngilizce resmi dil haline gelmiştir.Başkenti İslamabad'dır.
 
Geziniz & Görünüz 
 
Ülkede çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır.Badshahi cami, chukundi mezarları, Eski makli mezarlığı,Rawat Hisarı ve Rohtas Hisarı ülkenin en tarihi eseleri arasında yer alır.Pakistan cadde pazarları,doğası ve şaşırtan dağları ile ziyaretçilerin odak noktasıdır. 2450 mt yükseklikteki Aybuia Ulusal Parkı ülkeye gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır.Everest'ten sonra en yüksek yer olan K2 tepesi de burada bulunmaktadır.
 
Kültür ve Eğlence
 
Pakistan kültüründe herşey iç içedir.Müzik,kültür,yaşam ve toplumsal özellikler.Hal böyle olunca da tabi etkileşim sonucu bir kültür ortaya çıkıyor.Aynen bizde olduğu gibi bir eve gittiğinizde ayakkabıları çıkartmanız gerekiyor, alınan hediyeleri açmamanız gerekiyor.Bunun yanında bayram,festival ve özel günler  mevcut.Bassant festivali'nde herkes beraber olur ve uçurtmalar uçurulur, bunun sebebi baharın gelmesidir.Ya da futbol,voleybol,hokey gibi çeşitli spor dalları yapılır.Çeşitli danslar ile bu festivaller süslenir.
 
Yeme İçme
 
Pakistan mutfağında sebze,bakliyat ve et eşit miktarda tüketilmektedir.Halk yemek yemeği çok sevmektedir,yemek görünümüne çok önem verirler.Yemeklerinde farklı bir lezzet içinde değişik baharatlar kullanırlar.Pakistanlılar yoğurtların içine nane,kimyon  gibi baharatlar koyarlar.En çok yedikleri yemekler arasında ise köfte,köri ve tavuk şiş yer almaktadır.Bunun yanında içkide oldukça fazla tüketilmektedir.
 
Alışveriş
 
En ünlü çarşısı İmparatoriçe'dir.Burada toptancılar yer almaktadır.Kent merkezine doğru gittiğinizde ise irili ufaklı birçok mağaza bulunmaktadır.Kumaş ve giysi üstüne yoğunlaşılmıştır.Şehir merkezinde ünlü alışveriş merkezleri bulunmaktadır.
 

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim