Moldova 

Moldova , Doğu Avrupa'da yer alan Ukrayna ile Romanya arasında kalan bir ülkedir.Başkenti Kişinev olan Moldova 1991 yılında SSCB'nin dağılmasının ardından bağımsızlığını kazanmıştır.
 
Geziniz & Görünüz
 
Moldova'da başkent Kişinev, tarihi ve kültürel eserlerin yer aldığı en önemli şehirlerindendir.Yeşili bol Dinyester nehri kenarına kurulmuş bir şehir.Burada gerçekleştireceğiniz yurt dışı seyahat ile pekçok tarihi esere rastlayabilirsiniz. Kentin en eski kliseleri Mazarcahe ve Constantin Elana'yi görebilme fırsatını yakayabilirsiniz.Valea Morilor Meydanı şehrin en güzel meydanlarındandır. 
 
Yeme  İçme
 
Moldova'nın şaraplarının lezzeti çok üst seviyede yer almaktadır.Özellikle Mileştii Miçi, Acorex, Purcari, Bostavan, Chateau Varteley bilinen en ünlü şarap üreticileridir. Değişik Üzüm çeşitlerinin ( Codru, Negru de Purcari, Cahor gibi ) yer aldığı ülkede ayrıca köpüklü kırmızı şarap, vişne likörü, konyak ve balsam da turistlere sunulmaktadır.Ekim ayında bağ bozumu döneminde Ulusal Şarap Festivali başkentte izleyenleri büyülemektedir. Şenlikler zamanı ülkeye girişte vize parası istenmemektedir.Sokaklarda şarap sergileri ve şarap tadımları yerli yabancı misafirlere sunulmaktadır.Şarap tadımı için Mileştii Miçi'nin yer altındaki kavları çok büyük olduğundan hem fıçılarda hem de şişelerde şaraplar yıllandırılıyor.Buradaki Galeriler 200 km'ye kadar uzandığından, içinde araba ile dolaşılabiliniyor.Moldova da, bir restaurant veya bir barda, türk oldugunuzu hissettikleri zaman ,İnsanlar sizinle dostane bir şekilde sohbet etmek istiyorlar .
 
Kültür ve Eğlence 
 
3 yılını burada geçirmiş ünlü Rus yazar Puşkin'in evi ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Burası müzeye çevrilmiş olup Ulusal Tarih Müzesi de şehrin en önemli müzelerinden biri olarak göze çarpmaktadır.Gece hayatı da renkli olan Moldova da Citi Club, People veya perşembe geceleri retro müzik çalan nostaljik gece kulubü çok eğlenceli. 
 
Alışveriş
 
Başkent Kişinev'den lezzetli şaraplardan sevdiklerinize hediye edebilir ve yöresel hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.
 

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim