Moğolistan 

Moğolistan, Doğu ve Orta Asya'da yer denize kıyısı olmayan bağımsız bir ülkedir. Ülkenin kuzey bölgesinde Rusya, güneyinde, doğu ve batı bölgesinde Çin Halk Cumhuriyeti vardır.
 
Geziniz & Görünüz 
 
Moğolistan Milli Tarih Müzesi ,Doğa Tarihi Müzesi, Zanabazar Güzel Sanatlar Müzesi , Bogd Khaan Winter Palace Müzesi dikkat çekmektedir.Cengiz Han heykelinin bulunduğu Sukhbaatar Meydanı, Parlamento Binası , Ulusal Opera, Kültür Sarayı başkentin ruhunu yansıtmaktadır. Zaisan Tepesinden bütün Ulan Bator gözükmektedir.Taş Devri ve Bronz Çağ ile Türk ve Moğol krallığına, Budizmin yükselişine ve komünist rejim dönemine ait mükemmel bir koleksiyon bu yurt dışı seyahatinde görülebilecek yerler arasındadır.
 
Kültür ve Eğlence
 
Devlet Opera ve Balesi'nin, Devlet Drama ve Kukla Tiyatrosu'nun oyunları etkileyicidir. Halk Dansları ile Halk Ordusu Dans ve Müzik Topluluğu da başkentte sahne alır. Sirk, oldukça gözde mekanlardandır. Çok sayıda bar, gece kulübü dans ve canlı müzik gruplarının gösterilerini izleyicilere sunar.Suutei Tsai (Moğol çayı - sütlü tuzlu çay ) ve  Moğol votkası ve pahalı olmasına rağmen Moğol birası tadabilirsiniz..Farklı bir asya kültürü yaşamak için yurtdışı turları arasında yer alan değişik bir destinasyondur.
 
Yeme İçme
 
Özellikle sığır ve koyun olmak üzere et, yemeklerin ana malzemesidir.Geleneksel yemekler çok yağlı koyun eti haşlaması ve pirinç veya mandıra ürünleri içerir. Yerel bir yemek Boodog, tüm keçi kaburgasının içten pişirlmesi ile yapılır.Balıkseverler için de ideal bir bölgedir.
 
Alışveriş
 
Ulan Batur'da az da olsa gümrüksüz satış mağazası ve restoranlarda yabancı döviz geçmektedir. Resim, kaşmir giysi, deve tüylü battaniyeler, ulusal kıyafetler, bot, mücevher, halı, kitap tercih edilen ürünlerdir. 

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim